ლიბერთიმ, ტელესამედიცინო კომპანია “ტელეკლინიკა - MyDoc“-თან და თბილისის ამერიკულ ჰოსპიტალთან ერთად საპილოტე პროექტი დაიწყო.
მარტის და აპრილის თვეებში კასპის, დუშეთისა და მცხეთის მუნიციპალიტეტებში, MyDoc - მობილური კლინიკის მეშვეობით, უფროსი ასაკის მომხმარებელებსა და სოციალურად დაუცველ პირებს უფასო სამედიცინო კვლევები ჩაუტარდათ.
ლიბერთის მობილური ბანკის მანქანებით მომსახურების პარალელურად, რომელთა მეშვეობით სოფლებსა და მაღალმთიან რეგიონებში შეუფერხებლად რიგდება პენსია და სხვა სახელმწიფო გასაცემლები, დაიგეგმა ზემოაღნიშნულ რეგიონებში მცხოვრები უფროსი ასაკის მოსახლეობისთვის ადრეულ ეტაპზე სხვადასხვა დაავადების გამოვლენის მიზნით, გულ-სისხლძარღვოვანი, ენდოკრინული და სასუნთქი გზების სამედიცინო დიაგნოსტიკური კვლევები და შესაბამის სპეციალისტებთან ტელესამედიცინო კონსულტაციები. მაღალტექნოლოგიური ტელესამედიცინო, ციფრული აპარატურით აღჭურვილი მიკროავტობუსით კვლევები და კონსულტაციები დაინტერესებულ მოსახლეობას ჩაუტარდა სრულიად უფასოდ.
,,ახალი ლიბერთი ახალი ცხოვრებისთვის” სტრატეგიის ფარგლებში განვაგრძობთ უფროსი თაობის ადამიანებზე ზრუნვას და მათ საჭიროებებზე მორგებული სერვისების შეთავაზებას. მოხარულები ვართ, რომ საპილოტე პროექტის ფარგლებში კომპანია “ტელეკლინიკა MyDoc”-თან და “თბილისის ამერიკულ ჰოსპიტალთან” ერთად შევძელით ჩვენი მომხმარებლებისთვის ხელმისაწვდომი გამხდარიყო სამედიცინო დიაგნოსტიკა და კონსულტაცია. ჩვენი გრძელვადიანი თანამშრომლობა საპილოტე პროექტის შედეგებისა და ჩვენი მომხმარებლების გამოხმაურების ანალიზის საფუძველზე დაიგეგმება. ლიბერთი განაგრძობს გრძელვადიან შედეგებზე ორიენტირებული მასშტაბური სოციალური პროექტების განხორციელებას, რომელიც ხელს შეუწყობს თავის მომხმარებლებს ფინანსურ თუ სამედიცინო სერვისების ხელმისაწვდომობას.“ - გიორგი ქოროღლიშვილი, ლიბერთის დისტანციური არხების, ბარათების განვითარების და ლოიალურობის დეპარტამენტის უფროსი.
,, ლიბერთისთან ერთად შემუშავებული პროგრამის ფარგლებში, ჩვენი კომპანია უზრუნველყოფს ლიბერთი ბანკის სოციალური ბარათის მფლობელი ასაკოვანი ადამიანებისთვის სამედიცინო მომსახურებების, მათ შორის ციფრული, სამედიცინო დიაგნოსტიკური სერვისების უსასყიდლოდ გაწევას.
ერთობლივი, საქართველოსთვის უპრეცენდენტო პროექტის ფარგლებში, პენსიონერებსა და სოციალურად დაუცველებს თანამედროვე ციფრული ტექნოლოგიების გამოყენებით ადგილზე ჩაუტარდათ სადიაგნოსტიკო კვლევები და დისტანციური ტელესამედიცინო კონსულტაციები შესაბამისი დარგის სპეციალისტებან.
დისტანციურ კონსულტაციებს უზრუნველყოფდნენ ამერიკული ჰოსპიტალის ექიმი სპეციალისტები.
MyDoc- ის მიერ ყველა ბენეფიციარისათვის შეიქმნა ინდივიდუალური დაცული სამედიცინო ელექტრონული ბარათი, რომელშიც დაგენერირდა ყველა სამედიცინო კვლევის შედეგი, რომლის გამოყენებაც ბენეფიციარებს შეეძლებათ საჭიროებიდან გამომდინარე ნებისმიერ დროს.
ამ პროექტის მეშვეობით განხორციელდა იმ საჭირო და აუცილებელი თანამედროვე სამედიცინო სერვისების მაქსიმალურად ახლოს მიტანა მოსახლეობასთან, რომლის საჭიროებაც თვალნათლივია და რომლის მისაღებადაც მოსახლეობას უწევდა დიდი მანძილების დაფარვა და თანხის გადახდა. აღნიშნული განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია იმ რეგიონებში, სადაც ექიმ-სპეციალისტთა ნაკლებობაა“ - ირაკლი სასანია, Teleklinika – Mydoc-ის მმართველი პარტნიორი
Mydoc პირველი ტელესამედიცინო კომპანიაასაქართველოში, რომელიც დაავადებათადიაგნოსტირებისა და მკურნალობის პროცესებში აქტიურად იყენებს ხელოვნური ინტელექტსა და უახლეს ტელესამედიცინო ტექნოლოგიებს.

Liberty has started a pilot project in cooperation with the telemedicine company Teleklinika - MyDoc and the American Hospital Tbilisi.
In March and April, free medical examinations were conducted in the municipalities of Kaspi, Dusheti, and Mtskheta, through the MyDoc mobile clinic, for the elderly and socially vulnerable customers.
In parallel to Liberty Mobile Bank car service, which distributes pensions and other government benefits in rural and mountainous regions without any interruption, it was planned to conduct Medical diagnostic examinations of the cardiovascular, endocrine, and respiratory tract for the elderly living in the above-mentioned regions to detect various diseases at an early stage and telemedicine consultations with relevant specialists. Examinations and consultations were provided to the interested population completely free of charge through the minibusses equipped with high-tech telemedicine and digital equipment.
“As part of the New Liberty for a New Life strategy, we will continue to care for the older generation and offer services tailored to their needs. We are pleased that within the framework of the pilot project, together with the company "Teleklinika MyDoc" and "American Hospital Tbilisi" we were able to make medical diagnostics and consulting available to our customers. Our long-term collaboration will be planned based on the results of the pilot project and the analysis of our customer feedback. Liberty continues to implement large-scale long-term results-oriented social projects that will help its customers access financial or medical services.” - Giorgi Koroghlishvili, Head of the Remote Channels, Card Development, and Loyalty Department of Liberty.
“Within the framework of the program developed with Liberty, our company provides free medical services, including digital, medical diagnostic services, to elderly people who are social card holders of Liberty Bank.
Within the framework of the joint project, unprecedented for Georgia, pensioners and the socially vulnerable underwent on-site diagnostic examinations and remote telemedicine consultations with specialists in the relevant field, using modern digital technologies.
Remote consultations were provided by doctor-specialists of the American Hospital.
MyDoc has created an individual-protected medical electronic card for all beneficiaries, which generates the results of all medical examinations, which the beneficiaries can use at any time as needed.
Through this project, the necessary and essential modern medical services were brought as close as possible to the population, the necessity of which is obvious and for which the population had to cover long distances and pay for them. This is especially important in regions with a shortage of specialists"- Irakli Sasania, Managing Partner of Teleklinika – MyDoc.
MyDoc is the first telemedicine company in Georgia, which actively uses artificial intelligence and the latest telemedicine technologies in the process of diagnosis and treatment of diseases.