თბილისი, 10 აგვისტო, 2022 – სს ლიბერთი ბანკის საცალო საბანკო საქმის მიმართულების დირექტორად თორნიკე კორძაია დაინიშნა.
თორნიკე კორძაია არის საბანკო სექტორის პროფესიონალი და მას ქვეყნის წამყვან ფინანსურ ორგანიზაციებში მუშაობის 11 წლიანი გამოცდილება აქვს. სს ლიბერთი ბანკში შემოერთებამდე თორნიკე კორძაია ხელმძღვანელობდა სს „თიბისი ბანკის“ საცალო, მცირე და საშუალო საბანკო საქმის ფინანსების დეპარტამენტს, ხოლო მანამდე „თიბისი კაპიტალში“ კვლევების სამსახურს.
თორნიკე კორძაია ფლობს ოქსფორდის უნივერსიტეტის, საიდის ბიზნეს სკოლის (University of Oxford, Saïd Business School) მაგისტრის ხარისხს და არის CFA ჩარტერის მფლობელი.
‘მინდა მივესალმო თორნიკეს ბანკის ტოპ მენეჯმენტის გუნდში შემოერთებას. დარწმუნებული ვარ, რომ მისი გამოცდილებით, მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს ბანკის განვითარებასა და მიზნების მიღწევაში. განსაკუთრებით, ლიბერთის ტრანსფორმაციისა და უნივერსალურ ფინანსურ ინსტიტუტად ჩამოყალიბების პროცესში. წარმატებას ვუსურვებ თორნიკეს და მენეჯმენტის გუნდს.’ - ბექა გოგიჩაიშვილი, ლიბერთის გენერალური დირექტორი.
‘ჩემთვის დიდი პატივია ლიბერთის მენეჯმენტის გუნდთან შემოერთება. მინდა მადლობა გადავუხადო მათ ნდობისათვის. მჯერა, რომ ლიბერთის განვითარების დიდი პოტენციალი აქვს.
ამ ხანმოკლე, გაცნობით პერიოდში, დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა ჩემი გუნდის პროფესიონალიზმმა და სამუშაო კულტურამ, რაც მყარი საფუძველია იმისათვის, რომ ერთად მივაღწიოთ დასახულ სტრატეგიულ მიზნებს და ვიზრუნოთ ადამიანების, მათი ოჯახებისა და ბიზნესების ცხოვრების გაუმჯობესებაზე ჩვენს ქვეყანაში.’ -თორნიკე კორძაია, ლიბერთის საცალო საბანკო მიმართულების დირექტორი.

JSC Liberty Bank announces the appointment of Mr. Tornike Kordzaia as Retail Banking Director
10 August, 2022 - JSC Liberty Bank announces the appointment of Mr. Tornike Kordzaia as Retail Banking Director. Mr. Tornike Kordzaia is a finance professional with more than 11 years of successful track record of working with the leading financial institutions in Georgia in retail and business banking, as well as state and private investment funds. Before joining Liberty Bank, Mr. Kordzaia headed Retail & Business Clients Finance Department at JSC TBC Bank. Prior to this he served as Head of Research at TBC Capital.
Mr. Kordzaia holds an MBA degree from University of Oxford, Saïd Business School and is a CFA charter holder.
CEO of Liberty Bank, Mr Beka Gogichaishvili said: "I would like to welcome Tornike to the Bank's top management team. I am sure that with his vast experience, he will make a significant contribution to the Bank’s further development and achievement of strategic goals. Especially, in the process of Liberty;s transformation into a universal financial institution. I wish all the success to Tornike and our team."
New Retail Banking Director Mr. Tornike Kordzaia said: "It is a great honor to join the Liberty’s management team. I believe that Liberty has a great potential for further development. In this short period for getting acquainted with my team, I have been impressed by their professionalism and work culture, which is a solid foundation to achieve our strategic goals together, on accomplishing our main mission to improve the lives of individuals, their families and businesses in Georgia."