სს ლიბერთი ბანკისა და Globalize პლატფორმის პარტნიორობის ფარგლებში, 2023 წლის 26 მაისს, ნიუ-იორკში (ა.შ.შ.) ლეგენდარულ Webster Hall-ში, Globalize კონფერენცია გაიმართება.
კონფერენციის მიზანია ერთის მხრივ გააერთიანოს ქართული დიასპორა, ინვესტორები, ტექნოლოგიებით და ინოვაციებით დაინტერესებული მხარეები, დისტრიბუტორები და საქართველოში ბიზნეს ინტერესების მქონე სხვა პარტნიორები, მეორეს მხრივ კი მათ წინაშე წარადგინოს როგორც ქართული ბიზნესი და ტექნოლოგიები, ასევე საინვესტიციო და საექსპორტო შესაძლებლობები ქართული პროდუქციისთვის ამერიკის ბაზარზე.
კონფერენციაზე წამყვან, ქართულ ტექნოლოგიურ სტარტაპებს შესაძლებლობა ექნებათ თავიანთი იდეები წარადგინონ პოტენციური ინვესტორების წინაშე. Globalize აქტიურად მუშაობს ექსპორტის მიმართულებით და ეხმარება ქართველ ექსპორტიორებს ამერიკის ბაზარზე გაფართოებაში, ამიტომ კონფერენციის საგამოფენო სივრცეში წარმოდგენილი იქნება 30-მდე ქართული ბიზნესის საექსპორტო პროდუქცია.
‘მოხარული ვართ, რომ მოგვეცა შესაძლებლობა ერთის მხრივ მხარი დავუჭიროთ ქართულ ბიზნესებს გაზარდონ თავიანთი შესაძლებლობების არეალი და წარმოაჩინონ საკუთარი პროდუქცია ამერიკის ბაზარზე, მეორეს მხრივ კი, ახლოს მივიდეთ ლიბერთის არსებულ და პოტენციურ მომხმარებლებთან - ქართველ ემიგრანტებთან, გავაცნოთ მათთვის სასარგებლო და საინტერესო სერვისები და პროდუქტები. ორმაგად სასიხარულო და სიმბოლურია, რომ ემიგრანტებთან შეხვედრა სწორედ საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს შედგება’ - ვაჟა მენაბდე, ლიბერთის მცირე და საშუალო ბიზნესის მიმართულების დირექტორი
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს, 26 მაისს, კონფერენცია დასრულდება ქართველი არტისტის ‘სტეფანეს’ კონცერტით, რომელიც ორგანიზებულია პარტნიორი ორგანიზაციის - Emolas Corporation-ის მიერ. კონცერტი უნიკალურ შესაძლებლობას აძლევს 1,500-ზე მეტ ემიგრანტს, ერთ სივრცეში იზეიმონ საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე.

With the support of Liberty, the Globalize conference will be held in New York, where Georgian businesses will present their products.
As part of the partnership between JSC Liberty Bank and the Globalize platform, the Globalize conference will be held on May 26, 2023, in the legendary Webster Hall in New York (USA).
The purpose of the conference is to unite the Georgian diaspora, investors, parties interested in technologies and innovations, distributors and other partners with business interests in Georgia, and on the other hand to present to them Georgian business and technologies, as well as investment and export opportunities for Georgian products in the American market.
Leading Georgian technology startups will have the opportunity to present their ideas to potential investors at the conference. Globalize actively works in the direction of export and helps Georgian exporters to expand in the American market, therefore, the export products of 30 Georgian businesses will be presented in the exhibition space of the conference.
"We are glad that we were given the opportunity to support Georgian businesses to increase their scope of opportunities and present their products on the American market, and on the other hand, to get closer to the existing and potential customers of Liberty - Georgian immigrants, to introduce them to useful and interesting services and products. It is doubly gratifying and symbolic that the meeting with the emigrants will take place on the Independence Day of Georgia." - Vazha Menabde, MSME Banking Director of Liberty
On the Independence Day of Georgia, May 26, the conference will end with the concert of the Georgian artist "Stephane", organized by the partner organization - Emolas Corporation. The concert provides a unique opportunity for more than 1,500 immigrants to celebrate the Independence Day of Georgia in one space.