2015 წლის 13 ივლისს UnionPay International (UPI) უკონტაქტო QuickPass ბარათების გამოშვების შესახებ განცხადება ლიბერთი ბანკის გენერალურმა დირექტორმა, გიორგი არველაძემ და UnionPay International - ის პრეზიდენტმა, ში ვანჩაომ გააკეთეს. უკონტაქტო QuickPass ბარათების გამოშვების სამუშაოები მიმდინარეობს და პროდუქტი მომხმარებლებისთვის უახლოეს მომავალში გახდება ხელმისაწვდომი. ლიბერთი ბანკი აღნიშნული პროექტის განხორცილებელით იქნება რეგიონში პირველი ბანკი, რომელიც გამოუშვებს უკონტაქტო UPI QuickPass ბარათებს. უკონტაქტო ბარათის გამოყენებით, მომხმარებლებს საშუალება მიეცემათ სავაჭრო და მომსახურების ობიექტებში POS ტერმინალზე ბარათის დადებით გადაიხადონ თანხა სწრაფად და მარტივად. მომხმარებლებს შეუძლიათ გამოიყენენ უკონტაქტო ბარათები მაღაზიებში, რესტორნებში, აფთიაქებში, ინტერნეტ მაღაზიებსა და სხვა სავაჭრო და მომსახურების ობიექტებში.
ლიბერთი ბანკი არის ერთ-ერთი საფინანსო ინსტიტუტი საქართველოში, რომელიც მომხმარებლებს UnionPay International - ის სრულფასოვან მომსახურებას სთავაზობს. 2014 წლის აგვისტოდან ლიბერთი ბანკმა უკვე გასცა 197,000-ზე მეტი Classic და 58,000-ზე მეტი Diamond სახეობის UPI ბარათი. ამავდროულად, ლიბერთი ბანკმა წარმატებით დაასრულა ჩიპიანი UPI ბარათების დანერგვის პროექტი. ლიბერთი ბანკის UPI ბარათით გადახდის დროს მომხმარებლებს უგროვდებათ ქულები ლიბერთი კლუბში. დაგროვილი ქულები კი შეუძლიათ გადაცვალონ ნაღდ ფულში, შეავსონ მობილურის სასაუბრო დრო და გადაიხადონ კომუნალური გადასახდელები. დამატებით, ყველა ბარათის მფლობელს შეუძლია ისარგებლოს 50% - მდე ფასდაკლებით cheap.ge - ს პარტნიორ ობიექტებში. UPI ბარათის მფლობელები დამატებით სარგებლობენ სპეციალური შეთავაზებებით და ფასდაკლებებით მსოფლიოს მასშტაბით.
„მოხარული ვარ, რომ ქართველ მომხმარებლებს ვთავაზობთ გადახდის კიდევ ერთ ახალ მოქნილ სისტემას - UPI უკონტაქტო ბარათს. ლიბერთი ბანკი არის უმსხვილესი იმ საფინანსო ინსტიტუტებს შორის საქართველოში, რომელიც ბარათების გამოშვებითა და გადახდების მიღებით, პარტნიორობს UnionPay International - თან. ჩვენ მომავალშიც ვგეგმავთ განვავითაროთ და შევქმნათ ახალი პროდუქტები, რაც დამატებით კომფორტსა და მოქნილობას უზრუნველყოფს ჩვენი მომხმარებლებისთვის” - განაცხადა ლიბერთი ბანკის გენერალურმა დირექტორმა, გიორგი არველაძემ.
„UnionPay International მუდმივად ფართოვდება და ის უკვე მსოფლიოს მასშტაბით არის წარმოდგენილი. მე მოხარული ვარ იმ ფაქტით, რომ საქართველოში ჩვენ გვყავს ძლიერი პარტნიორი, რომელიც მომხმარებელს მიაწვდის UnionPay International - ის სრულფასოვან მომსახურებას. მიმდინარე პერიოდისთვის, საქართველოში ლიბერთი ბანკის 250,000 - ზე მეტი მომხმარებელი უკვე სარგებლობს UPI ბარათის მომსახურებით როგორც საქართველოში, ასევე საზღვარგარეთ და ვიმედოვნებთ, ეს რიცხვი კიდევ უფრო გაიზრდება.“ - განაცხადა UnionPay International – ის პრეზიდენტმა, ში ვანჩაომ.

Tbilisi, July 13, 2015 – Liberty Bank CEO, George Arveladze and UnionPay International President, Shi WenChao announced the ongoing project about issuance of UnionPay International QuickPass contactless cards in Georgia at a joint press conference held at Liberty Tower. After implementing the project, Liberty Bank will become the first bank in the region to offer UPI QuickPass contactless cards. With enhanced contactless payment function customers will be able to pay at merchant locations simply by tapping cards on POS terminals – completing payments in a few seconds. Customers will be able to use new QuickPass cards at shops, restaurants, pharmacies, gas stations and other merchant locations as well as for ecommerce purchases.
Liberty Bank is one of the financial institutions in Georgia offering full-fledged acquiring and issuing services of UnionPay International cards. Since August 2014, Liberty Bank has issued over 197,000 Classic and over 58,000 Diamond UPI cards. Liberty Bank has successfully finished the Chip Migration Project enabling acceptance of UnionPay Chip Cards in all its ATM and POS network. In addition, when paying with UnionPay International cards, Liberty Bank cardholders earn points at Liberty Club. Customers can redeem accumulated points for cash, top up mobile airtime or pay for utility bills. In addition, all cardholders enjoy up to 50% discounts available at Cheap.ge partner locations. Customers also benefit from special offers and discounts globally, designed for UPI cardholders.
“I am glad to launch UnionPay International QuickPass cards in Georgia - creating more convenience for the customers. Liberty Bank is the largest of the financial institutions in Georgia partnering with UnionPay International for issuing and acquiring services and we are looking forward to creating new products and solutions such as Issuance of UnionPay QuickPass cards and E-Commerce projects which will enhance customer experience” – announced George Arveladze, Chief Executive Officer of JSC Liberty Bank at a joint press conference with UnionPay International.
“UnionPay International is expanding its footprint worldwide. I am glad we have a strong partner in Georgia offering full-fledged issuing and acquiring services of UnionPay International. Up to date over 250,000 of Liberty Bank customers are using UPI cards in Georgia and abroad and we are looking forward to having this number grow. I am glad to announce launching of contactless QuickPass cards in Georgia” – said Shi WenChao, president of UnionPay International.