თბილისი, 10 თებერვალი, 2020 - დღეს, ლიბერთი ბანკის მმართველ გუნდს, საცალო საბანკო მომსახურების დირექტორის პოზიციაზე, გიორგი მაკარიძე შეუერთდა.
გიორგი მაკარიძეს ფინანსურ სექტორში მუშაობის 15 წლიანი გამოცდილება აქვს, როგორც საქართველოში ასევე ისრაელში, არაბეთის გაერთიანებულ ემირატებსა და უზბეკეთში. ის უძღვებოდა საქართველოს ბანკის დაგროვილი ქონების მართვის საერთაშორისო ბიზნესს ახლო აღმოსავლეთში, ასევე წარმატებით წამოიწყო და მართა Mogo Finance-ის ბიზნესები საქართველოსა და უზბეკეთში. გიორგი ფლობს MBA-ს ხარისხს IE Business School-იდან (მადრიდი, ესპანეთი).
‘მოხარული ვარ, რომ მომეცა შესაძლებლობა განვავითარო ლიბერთი ბანკის საცალო საბანკო მომსახურება და ვუზრუნველვყო, რომ ლიბერთი გახდეს ბანკებს შორის ერთ-ერთი საუკეთესო არჩევანი მომხმარებლის ფართო სპექტრისთვის, მთელი ქვეყნის მასშტაბით. ჩემთვის დიდი პატივია, ვუხელმძღვანელო ასეთ გამოცდილ და მიზანდასახულ გუნდს და ვიყო ლიბერთის ნაწილი მისი ფუნდამენტური ტრანსფორმაციის პროცესში.’ – განაცხადა ახლადდანიშნულმა ლიბერთის საცალო საბანკო მომსახურების დირექტორმა, გიორგი მაკარიძემ.
‘მინდა მივესალმო გიორგის ბანკის მენეჯმენტის გუნდთან შემოერთებას. დარწმუნებული ვარ, რომ მისი მრავალწლიანი გამოცდილება საბანკო სფეროში, როგორც საქართველოში, ისე მის საზღვრებს გარეთ, მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს ჩვენი მზარდი ბანკის განვითარებაში. ეს შემატება თანხვედრაშია ბანკის მიერ გაცხადებული ბიზნესის დივერსიფიკაციის სტრატეგიასთან. ლიბერთის ოჯახის ახალ წევრს ვუსურვებ წარმატებას ამ მნიშვნელოვან და გამოწვევებით სავსე პოზიციაზე.’ - განაცხადა ლიბერთის გენერალურმა დირექტორმა, ვასილ ხოდელმა.

Tbilisi, 10 February, 2020 - JSC Liberty Bank announced today the appointment of Mr. George Makaridze as Retail Banking Director.
Mr. George Makaridze has over 15 years of experience in financial sector in Georgia, Israel, UAE and Uzbekistan. He was instrumental in building Bank of Georgia’s Wealth Management business in the Middle East and launching and managing auto leasing business of Mogo Finance in Georgia and Uzbekistan.
Mr. George Makaridze holds Master of Business Administration degree from IE Business School (Madrid, Spain).
Mr. George Makaridze, newly appointed Head of Retail Banking of Liberty Bank said: “I am excited to have the opportunity to develop retail banking at Liberty and to ensure that we become the bank of choice for a broad spectrum of customers across the country. It is a privilege to be part of Liberty Bank during its fundamental transformation and to lead such an experienced and dedicated team.’
Vasil Khodeli, CEO of Liberty Bank said: “I am delighted to welcome George to our team. I am confident his professional experience accumulated over many years at leading Georgian and international banks will be an asset to our fast growing Bank and is very much in line with Liberty’s business diversification objectives. I wish the new member of Liberty family every success in this exciting and challenging role”.