ლიბერთის ინიციატივით, პირველად საქართველოში, შეიქმნა სრულიად ახალი პროდუქტი ქართულ საბანკო რეალობაში და ამ ინიციატივის განხორციელებაში ბანკს მხარი დაუჭირა სექტორში წამყვანმა კომპანიებმა: ავერსი, ნიკორა სუპერმარკეტი, ფარმადეპო და პსპ.
შედეგად, ლიბერთის სოციალური ბარათის მფლობელები აღნიშნულ პარტნიორ კომპანიებში ბარათით გადახდისას, შეძლებენ ნაღდი ფულის გატანასაც.
"ქვეყანაში არსებული დღევანდელი გამოწვევების გათვალისწინებით, სულ მოკლე დროში, ჩვენ პარტნიორებთან ერთად გავერთიანდით ორი მიზნის გარშემო - ერთი, რომ დავეხმაროთ ჩვენს თანამოქალაქეებს, რომ კიდევ უფრო უსაფრთხოდ იგრძნონ თავი და რაც შეიძლება მეტი მომსახურება მიიღონ იმ წერტილებში, სადაც ისინი რეგულარულად დადიან. და მეორე, გავზარდოთ ბარათით გადახდის მოტივაცია. ეს არის ძალიან კარგი მაგალითი წამყვანი, თუნდაც კონკურენტი კომპანიების, მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობისა, რისთვისაც დიდი მადლობა გვინდა გადავუხადოთ ჩვენი პარტნიორი კომპანიების მენეჯმენტს ამ იდეის გაზიარებისა და მყისიერი რეაგირებისთვის." - განაცხადა ლიბერთის საცალო საბანკო მიმართულების დირექტორმა, გიორგი მაკარიძემ
მომსახურების ახალი არხი ლიბერთის მომხმარებლებისთვის ხელმისაწვდომი იქნება უახლოეს დღეებში, რის შესახებაც ბანკი საკუთარ მომხმარებლებსა და ფართო საზოგადოებას საინფორმაციო არხების საშუალებით შეატყობინებს.

At the initiative of Liberty, for the first time in Georgia, a completely new product was created in the Georgian banking reality and in the implementation of this initiative the bank was supported by the leading companies in the sector: Aversi, Nikora Supermarket, Pharmadepot and PSP.
As a result, Liberty Social Card holders will be able to also withdraw cash when paying by card at these partner companies.
"Given the current challenges existing in the country, in a short period of time, we have teamed up with our partners around two goals – first, to help our fellow citizens feel safer and to get as much service as possible at the points where they go regularly. And second, increase the motivation to pay by card. This is a very good example of high social responsibility of leading, even competing companies, for which we would like to thank the management of our partner companies for sharing this idea and responding immediately." ¬- Said Giorgi Makaridze, Director of the Direction of Retail Banking of Liberty.
The new service channel will be available to Liberty customers in the coming days, about which the Bank will inform its customers and the general public through news channels.