თბილისი, 8 აპრილი, 2020 - დღეს, ლიბერთი ბანკის მმართველ გუნდს, გენერალური დირექტორის მოადგილის, ფინანსური დირექტორის პოზიციაზე, დავით წიკლაური შეუერთდა. დღემდე, ამ პოზიციას ლევან ლეკიშვილი იკავებდა.
დავით წიკლაურს საბანკო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს, როგორც საქართველოში ასევე საქართველოს საზღვრებს გარეთ. მას არაერთი პოზიცია ეკავა ქვეყნის წამყვან ბანკებში თიბისი ბანკის გენერალური დირექტორის მოადგილის, კორპორაციული საბანკო საქმიანობის მიმართულებით და საქართველოს ბანკის ჯგუფის ფინანსური დირექტორის პოზიციების ჩათვლით. 2020 წლის მარტამდე დავით წიკლაური საპენსიო სააგენტოს საინვესტიციო საბჭოს წევრის პოზიციას იკავებდა.
დავით წიკლაური ფლობს MBA-ს ხარისხს London Business School-იდან (ლონდონი, დიდი ბრიტანეთი).
"მინდა მივესალმო დავითის ბანკის მენეჯმენტის გუნდთან შემოერთებას. დარწმუნებული ვარ, რომ მისი გამოცდილება საბანკო სფეროში, როგორც საქართველოში, ისე მის საზღვრებს გარეთ, მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს ჩვენი მზარდი ბანკის ტრანსფორმაციის პროცესში, განსაკუთრებით ამ გამოწვევებით სავსე პერიოდში. ლიბერთის ოჯახის ახალ წევრს ვუსურვებ წარმატებას. აქვე, მინდა ვისარგებლო შემთხვევით, წარმატება ვუსურვო და დიდი მადლობა გადავუხადო ლევან ლეკიშვილს მისი ფასდაუდებელი წვლილისთვის, რომელიც ბოლო წლებში შეიტანა ბანკის განვითარების პროცესში და ახალ დირექტორს კი, ძლიერ გუნდს და ჯანსაღ ორგანიზაციას გადააბარებს. " - განაცხადა ლიბერთის გენერალურმა დირექტორმა, ვასილ ხოდელმა.

There are changes in the management team of Liberty Bank
Tbilisi, 8 April, 2020 - Today, Davit Tsiklauri joined the management team of Liberty Bank for the position of Deputy General Director, Financial Director. Until now, Levan Lekishvili was holding this position.
Davit Tsiklauri has many years of experience working in the banking sector, both in Georgia and abroad. He has held a number of positions in the country's leading banks, including Deputy General Director of TBC Bank, Corporate Banking and Chief Financial Officer of the Bank of Georgia Group. Until March 2020, Davit Tsiklauri held the position of a member of the Investment Board of the Pension Agency.
David Tsiklauri holds an MBA from London Business School (London, UK).
"I would like to welcome Davit joining the management team of the Bank. I am confident that his experience in the banking sector, both in Georgia and abroad, will make a significant contribution to the transformation of our growing bank, especially during these challenging times. I wish good luck to the new member of the Liberty family. Also, I would like to take this opportunity to wish success and thank Levan Lekishvili for his invaluable contribution to the development of the bank in recent years and for handing over a strong team and a healthy organization to the new director.. "- said the Director General of Liberty, Vasil Khodeli.