დღეს, ლიბერთი ბანკსა და გაეროს მოსახლეობის ფონდს (UNFPA) შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი. რომლის თანახმად, ლიბერთი ბანკი, მჭიდროდ ითანამშრომლებს გაეროს მოსახლეობის ფონდთან ასაკოვანი (60+) მოსახლეობის გაჯანსაღებისა და აქტიური ცხოვრების ხელშეწყობისა და გენდერული თანასწორობის და ქალთა გაძლიერების მიმართულებებით. თანამშრომლობის მიმართულებები მოიცავს:
„დღეს, ჩვენ ვამაყობთ გაეროს მოსახლეობის ფონდთან პარტნიორობით, რომელიც კიდევ უფრო ხაზს უსვამს ლიბერთის მიერ აღებულ პასუხისმგებლობას ასაკოვან მოსახლეობაზე ზრუნვის მიმართულებით. განსაკუთრებით დღეს, როცა უფროსი თაობის უსაფრთხოებისთვის, ინფორმაციის გავრცელება და ცნობადობის ამაღლება სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია. უკვე რამდენიმე წელია, ლიბერთი უწყვეტად ახორციელებს 60+ ადამიანებისთვის სპეციალურ საგანმანათლებლო და შემეცნებით პროგრამებს. მინდა მივესალმო ჩვენს ახალ პარტნიორს და იმედი მაქვს, ჩვენ ერთიანი ძალებით კიდევ უფრო გავზრდით ჯანსაღი დაბერებისა და აქტიური ცხოვრების მნიშვნელოვნებას და ასევე, ვითანამშრომლებთ ქალების გაძლიერებისა და გენდერული თანასწორობის მიმართულებით.“- განაცხადა ლიბერთი ბანკის გენერალურმა დირექტორმა, ვასილ ხოდელმა
„ვფიქრობთ, „ლიბერთი ბანკთან“ თანამშრომლობას უზარმაზარი პოტენციალი აქვს,“ აღნიშნა გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა ლელა ბაქრაძემ, „აქტიური და ჯანსაღი დაბერებისა და გენდერული თანასწორობის მხარდაჭერა ხელს უწყობს ქვეყანას მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევის პროცესში. ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია, პარტნიორად გვეგულებოდეს ლიბერთი - კომპანია, რომელიც ჩვენს ღირებულებებს იზიარებს და მზადაა, ხანდაზმული მოქალაქეების, ქალებისა და მოზარდი გოგონების ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებაში მოახდინოს ინვესტირება. გვჯერა, რომ ჩვენი თანამშრომლობა წინ გადადგმული ნაბიჯი იქნება უფრო თანასწორი საზოგადოების მშენებლობის გზაზე, სადაც არავინ დარჩება განვითარების ტალღის მიღმა.“

Today, a Memorandum of Understanding was signed between Liberty Bank and the United Nations Population Fund (UNFPA). According to which, Liberty Bank will closely cooperate with the UN Population Fund in the areas of promoting the health and active lifestyle of the elderly (60+) population and gender equality and women's empowerment. Areas of cooperation include:
"Today, we are proud of our partnership with the United Nations Population Fund, which underscores Liberty's commitment in the direction of caring for the elderly. Especially today, when for the safety of the older generation, disseminating information and raising awareness is vital. For several years now, Liberty has been continuously implementing special educational and cognitive programs for 60+ people. I would like to welcome our new partner and hope that together we will further enhance the importance of healthy aging and an active lifestyle, and that we will also work together to strengthen women and gender equality, ”said director-general of Liberty Bank, Vasil Khodeli.
"We think that cooperation with Liberty Bank has a huge potential," said Lela Bakradze, Head of the UNFPA Georgia Office, "Supporting active and healthy aging and gender equality helps the country achieve its sustainable development goals. It is very important for us to partner with Liberty - a company that shares our values and is ready to invest in improving the quality of life of older citizens, women and adolescent girls. We believe that our cooperation will be a step forward in building a more equal society, where no one will be left behind of the wave of development. "