ლიბერთი #გულით და ,,მაკ ჯორჯია“-ს ერთობლივი სოციალური პროექტი
ლიბერთი ბანკსა და მაკ ჯორჯიას (მაკლეინის ასოციაცია ბავშვებისთვის) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის საფუძველზე ლიბერთი, ბანკის თანამშრომლებში მოხალისეების შერჩევასა და მაკ ჯორჯიას მიერ დაგეგმილი პროექტების პოპულარიზაციას შეუწყობს ხელს. ლიბერთის თანადგომით, მაკ ჯორჯია ასევე განახორციელებს  პროექტს - „მესტუმრე“, რომელიც პანსიონებში მცხოვრებ ხანდაზმულებთან ახალგაზრდების რეგულარულ კომუნიკაციასა და სოციალურ ინტერაქციას ისახავს მიზნად.
პროექტი „მესტუმრე“ მიზნად ისახავს კვირაში ერთხელ, ერთი საათის განმავლობაში, მოხუცთა პანსიონებში მცხოვრებ ხანდაზმულებს მისცეს ახალგაზრდებთან რეგულარული სოციალური ინტერაქციის შესაძლებლობა.  პროექტი მესამე წელია აქტიურად და წარმატებულად მიმდინარეობს. ამ ეტაპისთვის ჩართულია 40 მდე მოხალისე და თბილისის მასშტაბით არსებული 5 ხანდაზმულთა პანსიონატი. ერთობლივი პროექტის ფარგლებში კი, ლიბერთის თორმეტი თანამშრომელი გაივლის სპეციალურ ტრენინგს, დაისწავლის სხვადასხვა უნარ ჩვევებს და მიიღებს მონაწილეობას მომავალში დაგეგმილ ღონისძიებებში.
,,მაკ ჯორჯია მოხარულია, რომ საბანკო სექტორის ისეთმა დიდმა წარმომადგენელმა, როგორიც ლიბერთი ბანკია, ინიციატივა გამოიჩინა პროექტ ‘მესტუმრეს’ მხარდასაჭერად. ლიბერთი ბანკის სახით შეძენილი მეგობარი, საშუალებას მოგვცემს ვესტუმროთ თბილისსა და რეგიონებში მცხოვრებ კიდევ უფრო მეტ ხანდაზულს. ვიმედოვნებთ, რომ ბიზნეს სექტორის სხვადასხვა წარმომადგენლები თავიანთი სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში შეძლებენ ჩაერთონ მოხალისეობრივ საწყისებზე დაფუძნებული პროექტებისგანვითარებაში."- ჯერემი ჯეიმს გასკილი, მაკ ჯორჯიას აღმასრულებელი დირექტორი.
‘ლიბერთი უკვე მრავალი წელია, მხარს უჭერს საზოგადოების იმ ნაწილს რომელსაც ეს ყველაზე მეტად სჭირდება. მოგეხსენებათ, ჩვენ ვფარავთ ქვეყანაში რეგისტრირებული 52 მოხუცთა პანსიონისა და ბავშვთა სახლის კომუნალურ გადასახადებს და მთელი წლის განმავლობაში ისინი უზრუნველყოფილი არიან შუქითა და სითბოთი. ასევე, მთელი წლის განმავლობაში მათ მხარს ვუჭერთ სხვადასხვა აქტივობებით და ვცდილობთ ვაგრძნობინოთ, რომ მათ გვერდით ვართ მთელი გულით.
ეს ერთობლივი პროექტიც, ჩვენთვის დაწყებული საქმის გაგრძელებაა და ძალიან სასიხარულოა რომ პროექტში ჩართვის სურვილი გამოთქვეს ლიბერთის თანამშრომლებმა. ეს ახალგაზრდები, გაივლიან სპეციალურ ტრენინგებს და პროფესიონალ მოხალისეებად ჩამოყალიბდებიან. დარწმუნებული ვარ, რომ მსგავსი კეთილი საქმეების კეთება, ბებია-ბაბუებთან ურთიერთობა, ორივე მხარისთვის ძალიან სასიამოვნო და სასარგებლო იქნება’  - გიორგი მაკარიძე, საცალო საბანკო მომსახურების დირექტორი.
მაკ ჯორჯია სხვადასხვა შესაძლებლობის მქონე პირებს, მათი ოჯახის წევრების და მათზე მზრუნველი საზოგადოების კომპეტენციის გაძლიერების გზით, განათლებისა და რესურსებზე ხელმისაწვდომობის მხარდაჭერას სთავაზობს:
• ავითარებს და მხარს უჭერს სხვადასხვა პროექტებს;
• უზრუნველყოფს სამედიცინო საჭიროებების იდენტიფიკაციას და პრევენციული ღონისძიებების განხორციელებას (მასალები,მედიკამენტები);
• მხარს უჭერს საგანმანმათლებლო საქმიანობებს (ფინანსურად და პროფესიულად);
• უზრუნველყოფს ინფორმირებას შემდეგ საკითხებზე: შეზღუდული შესაძლებლობები, ქცევის მართვა, სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროება და კრიზისული ინტერვენცია.)

A joint social project of Liberty #gulit and "Mac Georgia"
A Memorandum of Understanding has been signed between Liberty Bank and Mac Georgia (McLain Association for Children), under which Liberty will assist in selecting volunteers from the Bank staff and promoting projects planned by MacGeorgia. With the support of Liberty, MacGeorgia will also implement the project “Mestumre” (visit me), which aims to provide regular communication and social interaction between young people and seniors living in boarding houses. The project "Mestumre" aims to give the elderly living in boarding houses the opportunity to have regular social interaction with young people once a week. The project is being actively and successfully implemented for the third year now. Up to 40 volunteers and 5 boarding houses throughout Tbilisi are involved in the project at this stage. As part of the joint project, twelve Liberty employees will undergo special training, learn various skills and take part in future activities.
"Mac Georgia is pleased that a major player in the banking sector, such as Liberty Bank, has taken the initiative to support the 'Mestumre' project. A friend acquired in the form of Liberty Bank will allow us to visit even more elderly people living in Tbilisi and the regions. We hope that various representatives of the business sector will be able to engage in the development of projects based on volunteerism within the framework of their social responsibility." - Jeremy James Gaskill, CEO of Mac Georgia.
‘Liberty has for many years now been supporting the part of society that needs it the most. As you know, we cover the utility bills of 52 boarding houses and orphanages registered in the country and they are provided with electricity and heat throughout the year. Also, throughout the year we support them with various activities and try to make them feel that we are by their side with all our heart.
This joint project is another continuation of the work started for us and it is very gratifying that the staff of Liberty expressed their desire to be involved in the project. These young people will undergo special training and develop into professional volunteers. I am sure that doing such good deeds, having a relationship with elderly, will be very pleasant and useful for both parties. '- Giorgi Makaridze, Retail Banking Director.
MacGeorgia offers education and access to resources to support people with different opportunities through enhancing the competence of their family members and the community caring for them:
• Develops and supports various projects;
• Provides identification of medical needs and implementation of preventive measures (materials, medicines);
• Supports educational activities (financially and professionally);
• Provides information on the following issues: disabilities, behavior management, special educational needs, and crisis intervention.)