ვალუტის კონვერტაცია ბანკომატში - ლიბერთის Cash-In ბანკომატებში სიახლე დაინერგა
Cash-In ბანკომატი ლიბერთის მომხმარებელს აძლევს საშუალებას ისარგებლოს არამხოლოდ ბანკომატის სტანდარტული ფუნქციონალით, არამედ ნებისმიერ დროს შეიტანოს თანხა ანგარიშზე, ან ნებისმიერ დროს 24/7 განახორციელოს ვალუტის კონვერტაციის ოპერაცია.
Cash-In ბანკომატის საშუალებით, ლიბერთის ბარათის მფლობელებს უკვე 30 000 ლარამდე (ექვივალენტი ვალუტაში) თანხის კონვერტაცია შეუძლიათ. რაც იმას ნიშნავს, რომ შემცირდება ბანკში ვიზიტის, ან ვალუტის გადამცვლელ ჯიხურში ვიზიტის საჭიროება და ნებისმიერ დროს, მომხმარებელი შეძლებს კონკურენტული სპეც.კურსით, თავად დააკონვერტიროს სასურველი ოდენობის თანხა.
ვალუტის კონვერტაცია ბანკომატის საშუალებით ძალიან მარტივია - ბარათით ავტორიზაციის შემდეგ, საკმარისია მენიუდან შესაბამისი ღილაკის არჩევა და ბანკომატში სასურველი კუპიურის მოთავსება. ბანკომატში ერთდროულად დიდი რაოდენობის - 300 კუპიურის მოთავსებაც არის შესაძლებელი. Cash-In ბანკომატი თავად ახორციელებს თანხის გადათვლის ოპერაციას და გამჭვირვალედ სთავაზობს მომხმარებელს ვალუტის კონვერტაციის სპეციალურ, მომგებიან კურსსაც.
დაკონვერტირებული თანხის ანგარიშზე შეტანა, ან  მყისიერად გამოტანა სულ რამდენიმე წამშია შესაძლებელი. სერვისით სარგებლობა უფასოა.
Cash-In ბანკომატის ფუნციონალი მრავალფეროვანია: ამ ეტაპზე შესაძლებელია თანხის შეტანა როგორც ფიზიკური, ისე იურიდიული პირების ანგარიშზე თანაბარი - 30 000 ლარიანი ლიმიტით. თანხის განაღდება შესაძლებელია როგორც ბარათით, ასევე Apple Pay-ის გამოყენებით.
„პანდემიის პირობებში, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი გახდა თვითმომსახურების ალტერნატიული არხების განვითარება, რაც თავის მხრივ, ხელს უწყობს ბანკში ვიზიტის საჭიროების შემცირებას. სწორედ ამიტომ, ლიბერთი, მომხმარებელზე ზრუნვის მიზნით, ციფრული ტრანსფორმაციის პროცესს კიდევ უფრო დაჩქარებული ტემპებით გადის. Cash-In ბანკომატში დანერგილი სიახლე ჩვენი მომხმარებლისთვის კიდევ ერთ შესაძლებლობას ქმნის, რომ თავიდან ავარიდოთ ხალმხრავალ ადგილებში სიარულს. მომგებიანი სპეც.კურსი კონკურენციას უწევს როგორც კომერციული ბანკების, ასევე ვალუტის გადამცვლელი ჯიხურების კურსს. საბარათე ანგარიშზე შეტანილი თანხის მართვა კი მარტივად, ინტერნეტ ან მობაილ ბანკის საშუალებით არის შესაძლებელი.“ - გიორგი მაკარიძე, საცალო საბანკო მომსახურების დირექტორი.
ამჟამად მომხმარებლისთვის 30-მდე Cash-in/Cash-Out ბანკომატია ხელმისაწვდომი - იხილეთ Cash-In ბანკომატების რუკა

Currency Conversion at ATMs – Novice has been Introduced to Liberty Cash-In ATMs
Cash-In ATM allows Liberty customers to use not only the standard ATM functionality, but also to deposit money into the account at any time, or to carry out currency conversion operations 24/7 at any time.
Through Cash-In ATM, Liberty cardholders can already convert up to 30,000 GEL (equivalent in foreign currency). This means that the need to visit a bank or a currency exchange booth will reduce and at any time, the customer will be able to convert the desired amount himself / herself at a competitive special rate.
Converting currency via ATM is very simple - after logging in with a card, all you have to do is select the appropriate button from the menu and place the desired banknote in the ATM. It is also possible to place a large number - 300 banknotes at the ATM at the same time. The Cash-In ATM itself carries out the transaction of cash counting and transparently offers the customer a special, profitable exchange rate. The converted amount can be credited to the account, or withdrawn instantly in just a few seconds. Use of the service is free.
Cash-In ATM functionality is diverse: At this stage, it is possible to deposit money to the account of both individuals and legal entities with an equal limit of GEL 30,000. Cash can be withdrawn either by card or using Apple Pay.
"In the conditions of the pandemic, the development of alternative self-service channels has become especially important, which in turn helps to reduce the need for a visit to the bank. That is why Liberty, in order to take care of the customer, is going through the process of digital transformation at an even faster pace. The innovation introduced in the Cash-In ATM creates another opportunity for our customers to avoid going to crowded places. The profitable special course competes with both commercial banks and currency exchange booths. The amount deposited to the card account can be easily managed through the Internet or mobile banking. " – Giorgi Makaridze, Retail Banking Director