ლიბერთის შეთავაზება, სპეციალურად პედაგოგებისთვის, სამომხმარებლო სესხებზე გრძელდება. აქციის ფარგლებში, პედაგოგები, რომლებიც აიღებენ ან სხვა ბანკიდან გადმოიტანენ სამომხმარებლო სესხს, ისარგებლებენ 3 თვემდე საშეღავათო პერიოდით, რაც ნიშნავს საშეღავათო პერიოდის განმავლობაში ყოველთვიური გადასახდელისგან გათავისუფლებას.
აქცია გაგრძელდება 31 დეკემბრამდე.
„ლიბერთი უკვე მრავალი წელია აქტიურად თანამშრომლობს საგანმანათლებლო სექტორთან და არაერთ მნიშვნელოვან სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტშია ჩართული, რაც უდიდესი პატივია ჩვენთვის. პედაგოგებისთვის ჩვენი სამომხმარებლო სესხის პირობები ყოველთვის განსაკუთრებული იყო, თუმცა წელს, პანდემიით გამოწვეული სიძნელეების ფონზე, გადავწყვიტეთ კიდევ უფრო განსაკუთრებული პირობების შეთავაზებით გამოგვეხატა ჩვენი თანადგომა და მხარდაჭერა. ახალი სასწავლო წლის დასაწყისში ამ აქციით ბევრმა პედაგოგმა ისარგებლა, ახლა კი გადავწყვიტეთ, წინასაახალწლოდაც შევთავაზოთ როგორც გაუმჯობესებული პირობა სამომხმარებლო სესხზე, ასევე 3 თვიანი საშეღავათო პერიოდი - აქციის ფარგლებში, ნებისმიერ პედაგოგს აქვს საშუალება 3 თვემდე ვადით გათავისუფლდენენ ყოველთვიური გადასახდელისგან იმ შემთხვევაში თუ აიღებენ ახალ სესხს ან გადმოიტანენ სხვა ბანკებიდან.” - გიორგი მაკარიძე, საცალო საბანკო მომსახურების დირექტორი.
ლიბერთი უკვე არაერთი წელია ემსახურება სკოლების უმრავლესობას საქართველოში და 60 000-მდე პედაგოგს. აქციით სარგებლობისთვის მასწავლებლებმა უნდა შეავსონ სასესხო განაცხადი ინტერნეტ/მობაილ ბანკიდან ან მიმართონ ლიბერთის ნებისმიერ სერვის ცენტრს.

The Liberty campaign #Gulit (Heartily) for teachers continues
Liberty’s special offer for teachers on consumer loans continues. Under the promotion, teachers who take or transfer a consumer loan from another bank will enjoy a grace period of up to 3 months, which means exemption from monthly payment during the grace period.
The promotion will last until December 31
"Liberty has been actively cooperating with the education sector for many years now and is involved in a number of important social responsibility projects, which is a great honor for us. Our consumer loan terms have always been special to teachers, however this year, amid the difficulties caused by the pandemic, we decided to show our support and backing by offering even more special terms. Many teachers took advantage of this promotion at the beginning of the new school year, and now we have decided to offer an improved condition for a consumer loan, as well as a 3-month grace period before the New Year - "Under the promotion, any teacher can be exempted from the monthly payment for up to 3 months if they take a new loan or transfer it from other banks." – Giorgi Makaridze, Retail Banking Director.
Liberty has been serving most of the schools in Georgia and up to 60,000 teachers for many years. To use the promotion, teachers must fill out a loan application from Internet / Mobile Banking or contact any Liberty service center.