დღეს, ხელი მოეწერა ლიბერთი ბანკსა და სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს შორის მემორანდუმს. მემორანდუმის ფარგლებში, ლიბერთი კვლავაც რჩება სააგენტოს გამორჩეულ პარტნიორად და აგრძელებს სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის - #ლიბერთიგულით ფარგლებში, წლების წინ დაწყებულ საქმეს - ქვეყნის მასშტაბით არსებული, 54 მცირე საოჯახო ტიპის სახლისა და მიუსაფარ ბავშვთა სადღეღამისო თავშესაფრის კომუნალური ხარჯების ანაზღაურებას მთელი წლის განმავლობაში. ლიბერთი ბანკი სახელმწიფო ზრუნვაში მყოფი მცირე საოჯახო სახლებისა და მიუსაფარ ბავშვთა სადღეღამისო თავშესაფრების მიერ მოხმარებული ელექტროენერგიისა და ბუნებრივი აირის საფასურს სრულად აფინანსებს, რაც მთელი წლის განმავლობაში 500 000 ლარამდე შეადგენს.
2021 წლის იანვრის მდგომარეობით, მცირე საოჯახო ტიპის სახლებში სახელმწიფო მზრუნველობაში მყოფი 278 ბავშვი ცხოვრობს, მათ შორის 56 შშმ პირი. მიუსაფარ ბავშვთა თავშესაფრისა და დღის ცენტრებში ყოველდღიურ მომსახურებას ქუჩაში მცხოვრები 168 ბავშვი იღებს.
„კერძო სექტორის მხრიდან სახელმწიფო უწყების მხარდაჭერა და გვერდში დგომა კომპანიის მაღალ სოციალურ პასუხისმგებლობას უსვამს ხაზს, მით უფრო როცა საქმე ეხება სახელმწიფო მზრუნველობაში მყოფ ბავშვებსა და მოხუცების საცხოვრებელ საოჯახო ტიპის სახლების და თავშესაფრების ელექტროენერგიით და ბუნებრივი აირით უზრუნველყოფასა და კომუნალური ხარჯების ანაზღაურების დაფარვას. სააგენტოსთან პარტნიორული თანამშრომლობა წლების განმავლობაში უწყვეტად გრძელდება, სამაგალითოა შეთანხმების ჯეროვანი შესრულებაც. ლიბერთიმ დაამტკიცა, რომ აქტიურად მონაწილეობს საზოგადოების განვითარებაში, არის პასუხისმგებლიანი კომპანია და უდიდესია მათი დახმარება, რისთვისაც ჩვენ კიდევ ერთხელ მადლობას გადავუხდით“, - სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს დირექტორი, მერი მაღლაფერიძე.
„ჩვენი მხარდაჭერა, მცირე საოჯახო სახლებისა და მიუსაფარ ბავშვთა თავშესაფრებისთვის მხოლოდ კომუნალური ხარჯების ანაზღაურებით არ შემოიფარგლება. გასულ წელს განსაკუთრებული გამოწვევების წინაშე დადგა მთელი ქვეყანა და პრიორიტეტს უკვე ჩვენი თანამოქალაქეების ჯანმრთელობასა და უსაფრთხოებაზე ზრუნვა წარმოადგენდა. სწორედ ამ მიზნით დავიწყეთ სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამა #ლიბერთიგულით, რომლის ფარგლებში, სხვა მასშტაბურ პროექტებთან ერთად, მთელი წლის განმავლობაში მაქსიმალურად მხარში დავუდექით თავშესაფრებს პროდუქტებითა და მედიკამენტებით. ასევე, ჩავერთეთ სხვადასხვა მოხალისეობრივ საქმიანობებში, რომ ამ სახლების ბენეფიციარებისთვის იზოლაციის პერიოდი შეგვემსუბუქებინა. ჩვენ ვცდილობთ გულით ვაკეთოთ ჩვენი საქმე და ყოველთვის ვიყოთ იქ, სადაც ეს ყველაზე მეტად სჭირდებათ.“ - ლიბერთი ბანკის გენერალური დირექტორი, ვასილ ხოდელი.

Liberty Bank continues to support small family houses and shelters
March 10, 2021, Tbilisi - Today, a Memorandum was signed between Liberty Bank and the LEPL Agency For State Care And Assistance For the (Statutory) Victims of Human trafficking.
Under the Memorandum, Liberty continues to be an outstanding partner of the agency and carries on to do the work stated years ago, to reimburse the utility costs of 54 small family-type houses and day shelters for homeless children across the country throughout the year under the #Libertigulit social responsibility program.
Liberty Bank fully finances the electricity and natural gas bills consumed by the state-run small family houses and day shelters for homeless children, amounting to GEL 500,000 throughout the year.
As of January 2021, 278 children in state care live in small family-type houses, including 56 persons with disabilities. 168 children living on the streets receive daily services at homeless shelters and day care centers.
"Support and assistance to the public sector by the private sector underlines the company's high social responsibility, especially when it comes to providing electricity and natural gas to family-type houses and shelters for children and the elderly in state care, and reimbursement of utility bills.
The partnership with the Agency has been going on for years, also, the proper implementation of the agreement is exemplary. Liberty has proven that it is actively involved in the development of the community, is a responsible company and the greatest is their help, for which we would like to thank them once again." -  Director of the Agency for State Care and Assistance For the (Statutory) Victims of Human trafficking, Meri Maghlaperidze.
"Our support for small family houses and shelters for homeless children is not limited to just reimbursing utility bills.
Last year, the whole country faced special challenges and taking care of the health and safety of our fellow citizens became the priority. It is for this purpose that we launched the Social Responsibility Program #Libertigulit, under which, among other large-scale projects, we supported shelters with products and medicines throughout the year.
Also, we got involved in various volunteering activities to alleviate the isolation period for the beneficiaries of these houses. We strive to do our work heartily and always be where it is needed the most.” – Chief Executive Officer of Liberty Bank, Vasil Khodeli.