დღეიდან, ლიბერთი ბანკი ყველასთვის საამაყო ლანჩხუთის ქალთა საფეხბურთო კლუბის სპონსორია. ლიბერთი ბანკსა და საფეხბურთო კლუბს შორის გაფორმებული მემორანდუმი, საფეხბურთო კლუბის ფინანსურ მხარდაჭერას და ფეხბურთელებისთვის შესაფერისი სავარჯიშო პირობების შექმნას ითვალისწინებს.
დღეს გაფორმებული მემორანდუმით, ბანკი კიდევ ერთხელ ადასტურებს მზადყოფნას, ხელი შეუწყოს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას, გენდერული თანასწორობის პრინციპების გაძლიერებას და ქალთა ფეხბურთის განვითარებას, განსაკუთრებით რეგიონებში.
„მოხარული ვარ, რომ ლიბერთის სახით ლანჩხუთის ქალთა საფეხბურთო კლუბმა დიდი მეგობარი შეიძინა. მინდა გამოვხატო როგორც პირადი, ასევე მთელი ბანკის აღფრთოვანება და მხარდაჭერა ამ გოგონების მიმართ. ყველაფერს გავაკეთებთ იმისთვის, რომ მთელი წლის განმავლობაში, კლუბს ჰქონდეს ყველა პირობა სრულფასოვანი მომზადებისთვის და წარმატებული სეზონისთვის.
ქალების გაძლიერება, განსაკუთრებით რეგიონებში, ლიბერთის ერთ-ერთი მთავარი საზრუნავია. ვფიქრობთ, ჩვენი პარტნიორობა მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს ამ მიზანს მთელი საქართველოს მასშტაბით.“ - ვასილ ხოდელი, გენერალური დირექტორი
„ლიბერთის მხარდაჭერა უფრო მეტ სტაბილურობას შესძენს კლუბს, დაეხმარება გრძელვადიანი სპორტული მიზნების მიღწევაში და თავის წვლილს შეიტანს ჯანსაღი ცხოვრების წესის დანერგვაში. მსგავსი ტიპის პარტნიორობა ძალიან მნიშვნელოვანი მოვლენაა ქართულ სპორტში და განსაკუთრებით ქალთა ფეხბურთში“ - დურმიშხან ჩხაიძე, კლუბის დირექტორი.
ლიბერთი 2020 წლიდან ქალთა გაძლიერების პრინციპების ხელმომწერი კომპანიაა - გასულ წელს, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის საქართველოს ოფისსა და ლიბერთი ბანკს შორის დაწყებული მჭიდრო თანამშრომლობა, ქალების გაძლიერებასა და ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებას ითვალისწინებს.

Liberty became the sponsor of Women's Football Club “Lanchkhuti”
From today, Liberty Bank is the sponsor of the Women's Football Club “Lanchkhuti” that everyone is proud of. The memorandum signed between Liberty Bank and the Football Club provides for the financial support of the football club and the creation of suitable training conditions for the players.
With the memorandum signed today, the Bank reaffirms its readiness to promote a healthy lifestyle, strengthen the principles of gender equality and the development of women's football, especially in the regions.
"I am glad that the Women's Football Club “Lanchkhuti“ has acquired a great friend in the form of Liberty. I would like to express my personal and whole bank’s admiration and support for these girls. We will do our best to ensure that the club has all the conditions for full training and a successful season throughout the year.
Empowering women, especially in the regions, is one of the main concerns of Liberty. We think that our partnership will significantly contribute to this goal throughout Georgia. “– Vasil Khodeli, CEO of Liberty Bank.
"Liberty's support will give the club more stability, help achieve long-term sporting goals and contribute to a healthy lifestyle.  This type of partnership is a very important event in Georgian sports and especially in women's football. “– Durmishkhan Chkhaidze, Director of the Club.
Liberty is a company that has been a signatory to the Principles for Women's Empowerment since 2020 - a close partnership between the UN Women Georgia office and Liberty Bank, which began last year, aims to empower women and improve their quality of life.