UNFPA-ს და ლიბერთი ბანკის თანამშრომლობით, ქუთაისის 60+ კლუბში შეხვედრა გაიმართა
10 ივნისს, ქუთაისის 60+ კლუბმა უმასპინძლა შეხვედრას, რომლის ფარგლებშიც კლუბის წევრებმა მათთვის მნიშვნელოვან საკითხებზე მიიღეს ინფორმაცია. შეხვედრა გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისის და ლიბერთი ბანკის ინიციატივით და ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიასთან თანამშრომლობით შედგა. ღონისძიება გახსნეს UNFPA-ს საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა ლელა ბაქრაძემ, ლიბერთი ბანკის  იმერეთის რეგიონულმა დირექტორმა ეკა ბოჭორიშვილმა და ქალაქ ქუთაისის მერიის წარმომადგენელმა ალექსანდრე ქათამაძემ.
60+ კლუბის წევრებთან, თემაზე „ჯანმრთელობის ხელშეწყობა 60+ ასაკში“ ისაუბრა ლელა სტურუამ, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის (NCDC) არაგადამდებ დაავადებათა  განყოფილების უფროსმა. ხოლო პრეზენტაციას საპენსიო ასაკის მომხმარებელთა უფლებების შესახებ წარმოადგინა ნანა კოტეტიშვილმა, ლიბერთი ბანკის ინციდენტების მართვის და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის განყოფილების უფროსმა.
„60+ კლუბები“ გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისის ინიციატივაა, რომელიც აქტიური დაბერების პოლიტიკის განხორციელებას და ხანდაზმულთა ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესებას უწყობს ხელს. ეს არის წევრობაზე დაფუძნებული კლუბი, უფროსი თაობის სოციალიზაციის სივრცე, რომელიც აქტიური და ჯანსაღი ცხოვრების ხელშეწყობისთვის, ჰარმონიული და მრავალფეროვანი გარემოს შექმნას ისახავს მიზნად. ლიბერთი ბანკი 2020 წლიდან არის  60+ კლუბების აქტიური მხარდამჭერი.

On June 10, Kutaisi 60+ Club hosted a meeting, during which the club members received information on important issues for them. The meeting was initiated by the United Nations Population Fund (UNFPA) Georgia Office and Liberty Bank and in cooperation with City Hall of Kutaisi Municipality. The event was opened by Lela Bakradze, Head of UNFPA Georgia Office, Eka Bochorishvili, Imereti Regional Director of Liberty Bank and Aleksandre Katamadze, Representative of Kutaisi City Hall.
Lela Sturua, Head of the Non-Communicable Diseases Department of the National Center for Disease Control and Public Health (NCDC), spoke with members of the 60+ Club on "Promoting Health at the Age of 60+". Nana Kotetishvili, Head of Incident Management and Customer Rights Protection Department of the Liberty Bank, made a presentation on the rights of retirement age customers.
60+ Clubs is an initiative of the United Nations Population Fund (UNFPA) Georgia Office, which promotes the implementation of active aging policy and improves the quality of life of elderly people. It is a membership-based club, a socializing space for the older generation, which aims to create a harmonious and diverse environment to promote an active and healthy life. Liberty Bank has been an active supporter of 60+ clubs since 2020.