დეპოზიტების დაზღვევის სისტემა
2018 წლის 1 იანვრიდან ლიბერთი ბანკი მონაწილეობს „დეპოზიტების დაზღვევის სიტემის შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე შექმნილ დეპოზიტების დაზღვევის სისტემაში. სადაზღვევო შემთხვევის დადგომისას დეპოზიტორის დეპოზიტზე/ანგარიშზე არსებული ხელმისაწვდომი თანხა ანაზღაურდება დეპოზიტების დაზღვევის სააგენტოს მიერ 15,000 ლარის ფარგლებში, ხოლო დანარჩენი თანხა ანაზღაურდება მოქმედი კანონმდებლობით გათვალისწინებული წესით.
დამატებითი ინფორმაციისთვის შეგიძლიათ ეწვიოთ სსიპ – დეპოზიტების დაზღვევის სააგენტოს ვებგვერდს: www.diagency.ge

As of 1 January 2018, Liberty Bank participates in the Deposit Insurance System established on the basis of the Law of Georgia. All sums existing at all individual accounts, regardless of the number of accounts, are insured for each bank and are compensated by the Deposit Insurance Agency up to 15,000 GEL; the remainder shall be compensated as provided under the effective legislation of Georgia.
For more information on deposit insurance systems, see the website of LEPL Deposit Insurance Agency: www.diagency.ge