ბექა გოგიჩაიშვილს აქვს ფართო გამოცდილება საინვესტიციო მენეჯმენტსა და საფინანსო ინდუსტრიაში. მისი კვალიფიკაცია მოიცავს გლობალურ ფინანსურ ბაზრებს, ფინანსურ ანალიტიკას და ბიზნესის განვითარებას. ბექა კარიერის განმავლობაში მუშაობდა ისეთ კომპანიებში, როგორიცაა Universal Card Corporation, თიბისი ბანკი, საპარტნიორო ფონდი და Hunnewell Partners (UK) LLP. ბექა იყო პასუხისმგებელი მსხვილ საინვესტიციო პროექტებზე, როგორც მენეჯმენტის მიმართულებით, ასევე სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის სტატუსით.
ბექა გოგიჩაიშვილი სს „ლიბერთი ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს წევრად 2020 წლის ნოემბერში აირჩიეს და მას შემდეგ აქტიურად იყო ჩართული ბანკის ხედვის შექმნასა და შესაბამისად, სტრატეგიული გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში.
ბექა ფლობს მაგისტრის ხარისხს მენეჯმენტსა და ფინანსებში (University of Sussex, დიდი ბრიტანეთი).
სს ‘ლიბერთი ბანკის’ თავმჯდომარემ, მურთაზ კიკორიამ განაცხადა: „მოხარული ვართ, რომ ბექა გოგიჩაიშვილმა მიიღო სამეთვალყურეო საბჭოს წინადადება და დღეიდან შემოუერთდება ლიბერთის გენერალური დირექტორის პოზიციაზე. ბექას აქვს ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოში მუშაობის გამოცდილება, ასევე მონაწილეობდა ბანკის ახალი სტრატეგიის ჩამოყალიბების პროცესში, რაც ძალიან ღირებული ფუნდამენტია ახალი ლიბერთის ზრდისა და მომავალი წარმატებისთვის.’
ლიბერთი ბანკის ახლად დანიშნულმა გენერალურმა დირექტორმა, ბექა გოგიჩაიშვილმა კომენტარი გააკეთა: „ჩემთვის დიდი პატივი და ამასთანავე, პასუხისმგებლობაა შევუერთდე ლიბერთის კომპეტენტურ და ძლიერ გუნდს. გასულ წლებში დაიწყო ლიბერთის ფუნდამენტური ტრანსფორმაციის პროცესი, ახალი სტრატეგიული ხედვის განხორციელება და ბანკის წამყვანი, უნივერსალური ფინანსური ინსტიტუტის პოზიციაზე განმტკიცება.
გუნდთან ერთად, ყველაფერს გავაკეთებთ იმისათვის, რომ გავაგრძელოთ ზრდა, დავნერგოთ მომხმარებელზე ორიენტირებული მიდგომა ჩვენს ყველა პროდუქტსა და მომსახურებაში და ვიყოთ ყველა ოჯახის ფინანსური პარტნიორი საქართველოში.'

Mr. Gogichaishvili has a broad and extensive experience within Investment Management and Financial industry. His insights include Global Financial Markets, Financial Analytics, and Business Development. He has been responsible for large investment projects and for overall business delivery in both management and Board roles. Throughout his career, he has been working for companies like Universal Card Corporation, TBC Bank, Partnership Fund, and Hunnewell Partners (UK) LLP. Beka Gogichaishvili was elected as a member of the supervisory board of JSC Liberty Bank in November 2020 and has been actively involved in the creation of a strategic vision and decisions accordingly.
Mr. Gogichaishvili holds a Master of Science degree (MSc) in Management and Finance from the University of Sussex (UK).
Liberty Bank Chairman Mr. Murtaz Kikoria said: “We are very pleased that Beka Gogichaishvili has accepted the position of new CEO of Liberty. He has a broad and unique experience, from both the Financial Industry and insights of Liberty Bank, which we believe will be very valuable for the continued success of new Liberty’s growth plan.”
Mr. Beka Gogichaishvili, the newly appointed CEO of Liberty, commented: “I am very excited about joining such a competent and capable team. In the past years, Liberty has been very successful in delivering fundamental transformation, execution of its new long-term strategic vision, and strengthening its positions as the country’s third-largest universal financial institution. I am certainly looking forward to developing the company further with a clear ambition to deliver on growth and customer-centric approach in all our products and services and become a Financial partner for every family in Georgia.’