სს „ლიბერთი ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს ახალი წევრი ყავს
დღეს, სსლიბერთი ბანკმა  ბრუნო ბალვანერას სამეთვალყურეო საბჭოში ახალ დამოუკიდებელ წევრად დანიშვნის შესახებ განაცხადა, რომელიც ძალაში შედის 2022 წლის 3 აგვისტოდან.
ბრუნო ბალვანერას აქვს 35 წელზე მეტი გამოცდილება საბანკო/საინვესტიციო სფეროში, მათ შორის 23 წელი სხვადასხვა პოზიციებზე EBRD-ში, როგორც სათავო ოფისში (ლონდონი, დიდი ბრიტანეთი), ასევე რეგიონალურ ოფისებში (სანქტ-პეტერბურგი, მოსკოვი, თბილისი და ნურსულთანი). 2013-2018 წლებში ბრუნო ბალვანერა იყო რეგიონალური დირექტორი კავკასიაში, მოლდოვასა და ბელარუსში, რომელიც იმართებოდა თბილისიდან, შემდეგ კი ცენტრალური აზიის რეგიონის მმართველი დირექტორი 2020 წლამდე.
ბრუნო ბალვანერას გამოცდილება მოიცავს კერძო სექტორში ინვესტიციებს მდგრადი განვითარების მიმართულებით და ასევე, წარმატებულ ექსპერტულ ცოდნას ინვესტიციების, რისკების, შესაბამისობის, სამართლებრივი, სოციალური და გარემოსდაცვითი სტანდარტების, ინკლუზიურობის და განახლებადი ენერგიის მიმართულებით.
ბრუნო ბალვანერას ეკავა რამდენიმე კომპანიის საბჭოს წევრის თანამდებობა, მათ შორის 2020 წლის ბოლოს არჩეული იყო არა-აღმასრულებელ დირექტორად Asaka Bank-ში (უზბეკეთი). ის ამჟამად არის კერძო ინვესტორი ფინტექ მიმართულებით, ჩართულია საერთაშორისო ბიზნესსა და აკადემიურ სწავლებაში და ასევე, არის სტრატეგიის კონსულტანტი.
სს ‘ლიბერთი ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ, მურთაზ კიკორიამ განაცხადა: „სამეთვალყურეო საბჭოს სახელით, მინდა მივესალმო ბრუნო ბალვანერას ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოში გაწევრიანებას. ბრუნოს დიდი გამოცდილება ფინანსურ სექტორსა და ფინტექში, ინვესტიციების, ციფრული ფინანსებისა და სტრატეგიის გამოცდილებასთან ერთად, ფასდაუდებელი იქნება ბანკის მიერ დასახული ზრდის გეგმის მისაღწევად. დარწმუნებული ვართ, ბრუნოსთან მჭიდრო თანამშრომლობით, ბანკი კიდევ უფრო ეფექტურად გააგრძელებს პოზიტიურ ცვლილებებს თავისი მომხმარებლებისთვის, თანამშრომლებისთვის და ყველა დაინტერესებული პირისთვის. ლიბერთისთვის ეს არის კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ეტაპი საქართველოში ერთ-ერთ გამორჩეულ ფინანსურ ინსტიტუტად ჩამოყალიბების გზაზე.’
სს ‘ლიბერთი ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს ახალმა წევრმა, ბრუნო ბალვანერამ განაცხადა:
„მოხარული ვარ, რომ შევუერთდი ლიბერთის სამეთვალყურეო საბჭოს. მხარს ვუჭერ ბანკის სტრატეგიის განხორციელებას, რომლის მიზანია უნიკალური ფართო მომხმარებელთა ბაზის ეფექტურად გამოყენება და მცირე ბიზნესის განვითარება საქართველოს ყველა რეგიონში! ლიბერთი და მისი პროფესიონალი, ენერგიული გუნდი კარგად არის პოზიციონირებული იმისათვის, რომ გაიმყაროს ადგილი სექტორში, როგორც ძლიერი მოთამაშე და თავისი წვლილი შეიტანოს ქვეყნის გაციფრულებისა და ეკონომიკური გაძლიერების მიმართულებით.”
ლიბერთი ბანკი, ქვეყნის ერთ-ერთი უმსხვილესი სისტემური ბანკია. ბანკის აქტივები 3 მლრდ ლარს შეადგენს, დასაქმებულია 4 500-ზე მეტი თანამშრომელი, მთელი ქვეყნის მასშტაბით წარმოდგენილია 360-ზე მეტი მომსახურების ცენტრით, 617 ბანკომატით და ემსახურება 1.7 მილიონზე მეტ მომხმარებელს. დამატებითი ინფორმაციისთვის: www.libertybank.ge; მედია კონტაქტი: pr@lb.ge

JSC Liberty Bank is pleased to announce the appointment of Mr. Bruno Balvanera as a new independent member of the Supervisory Board effective 3 August 2022.
Mr. Bruno Balvanera has more than 35 years of experience in Banking/Investment including 23 years in different positions in the EBRD, based both in HQ/London and in Regional Offices (St. Petersburg, Moscow, Tbilisi, and Nursultan). He was Regional Director for Caucasus, Moldova, and Belarus based in Tbilisi between 2013 and 2018, and then Managing Director for Central Asia until 2020. Mr. Balvanera has a strong commitment to sustainable development based on private sector investments with broad successful expertise in a wide variety of activities, such as investment, risk, compliance, legal, social and environmental standards, inclusion, and renewable energy.
Mr. Balvanera has held several Board positions including being elected Non-Executive Director (NED) in Asaka Bank (Uzbekistan) at the end of 2020. He is currently a private investor into Fintech solutions in addition to being involved in international business, academia, and a strategy consultant.
Chairman of the Supervisory Board of Liberty Bank, Mr. Murtaz Kikoria said: “On behalf of the supervisory board, I would like to welcome Mr. Balvanera to the supervisory board. Bruno’s extensive experience in the financial sector and fintech, coupled with his experience in investment, digital finance, and strategy, will be invaluable to the continued success of Liberty’s growth plan. I look forward to working closely with Bruno to continue to ensure Liberty makes a positive impact for all stakeholders, including our clients and our people. This is another major milestone for the Bank in its journey to becoming one of the pre-eminent financial institutions in Georgia.”
A new Member of the Supervisory Board of Liberty Bank, Mr. Bruno Balvanera said: “I am delighted to join JSC Liberty Bank Supervisory Board to support the strategy of the Bank leveraging its unique wide customer base and developing further micro and small entrepreneurs through all the regions of Georgia! Liberty and its professional energetic team are well-positioned to consolidate its place as a strong player and support Georgia’s digitalization and economic development.”
Liberty is one of the largest Banks in Georgia, with total assets of GEL 3 bln. The Bank operates the largest branch network. The Bank is the exclusive agent of the Government of Georgia for the distribution of pensions and social welfare payments. The Bank employs up to 4 500 employees serving over 1.7 mln customers.