ლიბერთის ინიციატივა რეგიონებში - ,,ბიზნეს დიალოგი“ გრძელდება
ლიბერთი ,,გაზარდე შენი ბიზნესი“ კამპანიის ფარგლებში აგრო და ბიზნესის წარმომადგენლებთან შეხვედრების სერიას აგრძელებს. ამჯერად,  ლიბერთი პარტნიორებთან ერთად, იმერეთის რეგიონის აგრო და ბიზნესის წარმომადგენლებს შეხვდა.
,,ბიზნეს დიალოგის” სპიკერებმა, ლიბერთის, სოფლის განვითარების სააგენტოს (RDA),  სახელმწიფო პროგრამა ,,აწარმოე საქართველოში“ და ,,ნიუ  ვიჟენ“ დაზღვევის წარმომადგენლებმა, ისაუბრეს სოფლის მეურნეობისა და მცირე ბიზნესის განვითარებისთვის არსებულ ყველა იმ შესაძლებლობებზე, რაც დღეს ხელს შეუწყობს მოქმედ კომპანიებს კიდევ უფრო გაზარდონ საკუთარი ბიზნესი.
,,ლიბერთის ახალი ინიციატივა ,,ბიზნეს დიალოგი“ წარმოადგენს  რეგიონალური შეხვედრების სერიას, რომლის ფარგლებში, პარტნიორებთან ერთად, საქართველოს ყველა რეგიონში ტარდება შეხვედრები აგრო, მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებთან. ამ შეხვედრების მიზანია, რეგიონებში უშუალო კავშირი როგორც ამჟამად  არსებულ, ასევე პოტენციურ მომხმარებლებთან. დიალოგის ფორმატი, კარგი საშუალებაა, რაც შეიძლება ახლოს მივიდეთ მეწარმეებთან, ერთმანეთს გავუზიაროთ გამოცდილება და შევისწავლოთ აგრო და ბიზნეს კომპანიების საჭიროებები და სურვილები. ასევე გავაცნოთ ლიბერთის შესაძლებლობები და ჩვენს  პარტნიორებთან ერთად დაგეგმილი  სამომავლო პროექტები. ვიმედოვნებთ, მსგავსი ტიპის შეხვედრები როგორც ბანკისთვის, ასევე ბიზნესისთვის ნაყოფიერი იქნება და იდეების ურთიერთგაზიარება, შესაბამისად ახალი საბანკო შეთავაზებების შექმნას და  მცირე და საშუალო ბიზნესთან მჭიდრო თანამშრომლობას შეუწყობს ხელს“ - ვაჟა მენაბდე, ლიბერთის მცირე და საშუალო ბიზნესის მიმართულების დირექტორი.
სააგენტო ,,აწარმოე საქართველოში“ აქტიურად თანამშრომლობს ლიბერთი ბანკთან და ასევე, სხვა ფინანსურ ინსტიტუტებთან. ლიბერთისთან ერთად, როგორც სესხის პროცენტის თანადაფინანსების, ასევე, საკრედიტო-საგარანტიო სქემის გამოყენებით არაერთი პროექტი განგვიხორციელებია. ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია ისეთ ღონისძიებებში მონაწილეობა, სადაც დიალოგის ფორმატით, მცირე და საშუალო ბიზნესს, საბანკო შეთავაზებების პარალელურად ეფექტურად მივაწვდით ამომწურავ ინფორმაციას სახელმწიფო ხელშემწყობი პროგრამების შესახებ “ - თეონა ბაბუნაშვილი, ,,აწარმოე საქართველოში“, მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარების დეპარტამენტის, სახელმწიფო პროგრამების მართვის სამსახურის უფროსი.
,,ნიუ ვიჟენ დაზღვევა” მხარს უჭერს ლიბერთის ინიციატივას ,,ბიზნეს დიალოგი”, რომელიც მთელ საქართველოს მოიცავს. ჩვენთვის, როგორც ლიბერთის ერთ-ერთი პარტნიორისთვის მნიშვნელოვანია ასეთი ტიპის შეხვედრები რეგიონებში. მოხარული ვართ, რომ შესაძლებლობა მოგვეცა, იმერეთის ბიზნეს სექტორისთვის გაგვეცნო ჩვენი სადაზღვევო პროდუქტები და სამომავლო პერსპექტივები, რითაც  დაზღვევა დაეხმარება მათ თავიანთი ბიზნესის განვითარებაში“ - ზაზა ხოსროშვილი ,,ნიუ ვიჟენ დაზღვევის“ აღმასრულებელი დირექტორი.
,,ლიბერთი ბანკი, სოფლის განვითარების სააგენტოს მნიშვნელოვანი პარტნიორია და მათ მიერ ორგანიზებული ღონისძიება, ბიზნეს სექტორსა და სახელმწიფოს შორის ერთმანეთთან საუბრისკენ კიდევ ერთი წინ გადადგმული პოზიტიური ნაბიჯია. სოფლის განვითარების სააგენტოს სახელით იმერეთის რეგიონის ბიზნესის წარმომადგენლებს, გავაცანით ამომწურავი ინფორმაცია, ჩვენი პროექტების შესახებ. ასევე ვისაუბრეთ ყველა იმ სიკეთეზე, იქნება ეს ფინანსური თუ სხვადასხვა სახის დახმარება, რომელიც ბენეფიციარებს დაეხმარება საკუთარი ბიზნესის ეფექტურად მართვაში. ჩვენ მივესალმებით ყველა ინიციატივას, რომელიც ბიზნესისთვის ფინანსურ რესურსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდას უზრუნველყოფს“ - სევა მაჩაიძე - პროექტების მხარდაჭერისა და დონორებთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი.

Liberty initiative in the regions - "Business Dialogue" continues
Liberty continues a series of meetings with agro and business representatives within the framework of the "Grow Your Business" campaign. This time, together with its partners, Liberty met with representatives of agriculture and business of the Imereti region.
"Business dialogue" speakers, representatives of Liberty, Rural Development Agency (RDA), state program "Produce in Georgia" and "New Vision" insurance spoke about all the opportunities available for the development of agriculture and small business, which will support the operating companies today to further increase their business.
"The new initiative of Liberty - "Business Dialogue" is a series of regional meetings, within the framework of which, together with partners, meetings with representatives of agro, small, and medium businesses are held in all regions of Georgia. These meetings aim to establish direct contact with existing and potential customers in the regions. The dialogue format is a good way to get as close as possible to entrepreneurs, share experiences and learn about the needs and desires of agro and business companies. Also, it lets us introduce capabilities and future projects of Liberty planned together with our partners. We hope that similar meetings will be fruitful for both the bank and the business, and mutual sharing of ideas will contribute to the creation of new banking offers and close cooperation with small and medium-sized businesses" - Vazha Menabde, MSME Banking Director of Liberty.
“The "Produce in Georgia" agency actively cooperates with Liberty Bank and other financial institutions. Together with Liberty, we have implemented a number of projects using both loan interest co-financing and the credit-guarantee scheme. It is very important for us to participate in such events, where, in the format of a dialogue, we will effectively provide comprehensive information about state support programs to small and medium-sized businesses, along with bank offers.” -  Teona Babunashvili, "Produce in Georgia", Head of the Department of Small and Medium Business Development, State Programs Management Service.
"New Vision Insurance" supports the "Business Dialogue" initiative of Liberty, which covers all of Georgia. For us, as one of the partners of Liberty, such meetings in the regions are essential. We are glad to have the opportunity to introduce our insurance products and future prospects to the business sector of Imereti region so that insurance can help them develop their business."- Zaza Khosroshvili, the executive director of New Vision Insurance.
"Liberty Bank is an important partner of the Rural Development Agency, and the event organized by them is another positive step towards the dialogue between the business sector and the state. On behalf of the Rural Development Agency, we presented detailed information about our projects to the business representatives of the Imereti region. We also talked about all the benefits, be it financial or different kinds of assistance, which will help the beneficiaries to manage their business effectively. We welcome all initiatives that increase access to financial resources for businesses." - Seva Machaidze - Head of Project Support and Donor Relations Service.
Liberty will hold meetings within the Business Dialogue in all regions of Georgia by the end of the year.