ლიბერთის მხარდაჭერით თბილისში SPORTFEST 2023 გაიმართება
‘ლიბერთის’ მხარდაჭერით SPORTFEST 2023 - პირველი სპორტული ფესტივალი საქართველოში  წელს 20-21 მაისს თბილისში, ექსპო ჯორჯიას მე-11 პავილიონში ჩატარდება.
‘ლიბერთი’ SPORTFEST-ის მხარდაჭერით, საშუალებას აძლევს ნებისმიერი თაობის ადამიანს გაეცნოს სხვადასხვა სპორტის სახეობას, გაატაროს შაბათ-კვირა ღია სივრცეში და დაკავდეს მრავალფეროვანი აქტივობებით ოჯახთან თუ მეგობრებთან ერთად.
ფესტივალზე მოსულ, სპორტით დაინტერესებულ სტუმრებს დახვდებათ პავილიონის შიდა და გარე სივრცეები, რომელშიც მოწყობილი იქნება სხვადასხვა სპორტის სახეობის ზონები, სპორტ არენა, სცენა სხვადასხვა სპიკერებით, საბავშვო, გასართობი და კვების ზონები. სპორტული ფედერაციები, სკოლები, კლუბები, სავარჯიშო დარბაზები და მაღაზიები გასართობი აქტივობით და სიურპრიზით ეცდებიან ნებისმიერი ასაკის და ინტერესის სტუმარი დააკავშირონ სპორტთან.
20 და 21 მაისს აქტივობები’ექსპო ჯორჯიას’ მე-11 პავილიონში და მიმდებარე ეზოში დაიწყება 12:00 საათზე და 21:00 საათამდე გაგრძელდება. დასწრება თავისუფალია.
Sport Fest-ზე წარმოდგენილი იქნება სპორტის შემდეგი სახეობები:
• ფეხბურთი
• კალათბურთი
• ბეისბოლი
• ჭადრაკი
• ამერიკული ფეხბურთი
• ძიუდო
• ჯიუ-ჯიცუ
• რაგბი
• გუჯუ რიუ
• მოტოსპორტი
• მთის სპორტები
• ფარიკაობა
• მაგიდის ჩოგბურთი
• ველო სპორტი
• ტექბოლი
• სათავგადასავლო ტურიზმი - ლაშქრობა, ცოცვა
ღონისძიების გვერდი ფეისბუქზე: https://www.facebook.com/events/890138165387992
„ლიბერთისთვის სპორტფესტის მხარდაჭერა განსაკუთრებულად საინტერესოა, რადგან გვჯერა რომ აქტიური და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია და დანერგვა მნიშვნელოვანია როგორც მოზარდებსა და ახალგაზრდებში, ასევე უფროსი ასაკის ადამიანებში. იმედი გვაქვს, რომ სწორედ ეს ფესტივალი იქნება ის პლატფორმა და შეხვედრის ადგილი, სადაც ნებისმიერი ასაკის ადამიანი შეძლებს აღმოაჩინოს ახალი შესაძლებლობები, შეიძინოს ახალი მეგობრები და თანამოაზრეები. მადლობა გვინდა გადავუხადოთ ორგანიზატორებს ამ შესაძლებლობისთვის” - თამარ მეგრელიშვილი, ლიბერთის მარკეტინგის და კომუნიკაციების მიმართულების ხელმძღვანელი
“ბავშვობიდან სხვადასხვა სპორტში ვიყავი ჩართული. პროფესიულად არცერთი სპორტით არ ვარ დაკავებული,  მაგრამ სხვადასხვა ფორმით სპორტის უამრავ სახეობასთან ვარ დაკავშირებული.
სპორტის სიყვარულმა შთამაგონა შემექმნა ისეთი რამ, რაც ერთის მხრივ შეკრებდა სპორტულ ორგანიზაციებს და სხვადასხვა დისციპლინებს, ადამიანებს,  რომლებსაც სხვადასხვა  გამოცდილება და შესაძლებლობები აქვთ, თუმცა მათ ერთი რამ - სპორტის სიყვარული აერთიანებთ.
მეორეს  მხრივ კი მინდოდა ყველას ჰქონოდა საშუალება გასცნობოდა ამ სფეროს უფრო კარგად და ახლოს, თავი ამ ერთიანობის ნაწილად ეგრძნო.
შარშან პირველად ჩავატარეთ სპორტფესტი და სპორტულ აქტივობებში ყველა სიხარულით ერთვებოდა დიდიც და პატარაც. წელს გვინდა ისევ გადავაჭარბოთ სტუმრების მოლოდინს და დაუვიწყარი თავგადასავალი შევქმნათ.
- რეზი პეტრიაშვილი, სპორტფესტის ორგანიზატორი.
ფესტივალზე ყველა ასაკის ადამიანს შეეძლება ჩაერთოს მეგობრულ და მხიარულ პაექრობებში. ფესტივალს დაესწრებიან გულშემატკივრებისთვის საყვარელი, ცნობილი სპორტსმენები. სპორტფესტის მიზანია შეკრიბოს ყველა თაობის ადამიანი და დააინტერესოს ჯანსაღი და აქტიური ცხოვრების წესით.

SPORTFEST 2023 will be held in Tbilisi with the support of Liberty
With the support of "Liberty", SPORTFEST 2023 - the first sports festival in Georgia will be held on May 20-21 this year in Tbilisi, in the 11th pavilion of Expo Georgia.
Liberty, by supporting the SPORTFEST, allows people of any generation to learn about various sports, spend the weekend in open spaces, and engage in diverse activities with family and friends.
Visitors, interested in sports, coming to the festival will be greeted by the indoor and outdoor spaces of the pavilion, which will be equipped with zones for various sports, a sports arena, a stage with various speakers, children's, entertainment, and food zones. Sports federations, schools, clubs, gyms, and shops will try to connect visitors of any age and interest with sports through fun activities and surprises.
On May 20 and 21, activities in the 11th pavilion and the adjacent yard of Expo Georgia will start at 12:00 and continue until 21:00. Attendance is free.
The following types of sports will be presented at the Sports Fest:
• Football
• Basketball
• Baseball
• Chess
• American football
• Judo
• Jiu-Jitsu
• Rugby
• Goju Ryu
• Motorsport
• Mountain sports
• Fencing
• Table tennis
• Bicycle sport
• Techball
• Adventure tourism - hiking, climbing
The page of the event on Facebook: https://www.facebook.com/events/890138165387992
"For Liberty, the support of Sportfest is particularly interesting, because we believe that the promotion and implementation of an active and healthy lifestyle is important both among teenagers and young adults, as well as among the elderly. We hope that this festival will be the platform and meeting place where people of any age can discover new opportunities, and make new friends and associates. We would like to thank the organizers for this opportunity" - Tamar Megrelishvili, head of the Marketing and Communications Department of Liberty.
"I have been involved in various sports since childhood. I am not professionally involved in any of them, but I am connected with many sports in different forms.
The love of sports inspired me to create something that would bring together sports organizations and different disciplines, people with different experiences and abilities, but they are united by one thing - the love for sports.
On the other hand, I wanted everyone to have the opportunity to get to know this field better and closer, to feel themselves as a part of this unity.
Last year, we held a Sportsfest for the first time, and everyone, both young and old, happily participated in the sports activities. This year we want to exceed our guests' expectations again and create an unforgettable adventure." - Rezi Petriashvili, organizer of Sportfest.
At the festival, people of all ages will be able to engage in friendly and fun activities. The festival will be attended by well-known sportsmen who are beloved by fans. The goal of Sportfest is to gather people of all generations and raise their interest in a healthy and active lifestyle.