ლიბერთის მხარდაჭერით ონლაინ პლატფორმა Lingwing - ქართული ენის შემსწავლელ კურსს აანონსებს
22 მაისს,  ლიბერთისა და უცხოური ენების შემსწავლელ წამყვან ონლაინ პლატფორმა - Lingwing- ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში, ლიბერთის მხარდაჭერით Lingwing -მა შექმნა ქართული ენის შემსწავლელი საბაზისო კურსი. პლატფორმაზე ქართული ენის შესწავლა შესაძლებელი იქნება ინგლისური და უკრაინული ენებიდან.
ამ პროექტის მიზანია ხელი შეუწყოს ქართველ ემიგრანტებს და მათი ოჯახის წევრებს მარტივად შეისწავლონ ქართული ენა.
სასწავლო კურსი ითვალისწინებს საქართველოში მყოფი უკრანელებისთვის ქართული ენის შესწავლას.
ნებისმიერ მსურველს საშუალება ექნება წლის ბოლომდე ყოველგვარი ღირებულების გარეშე შეისწავლოს ქართული ენა. ივნისიდან აღნიშნულ პლატფორმას დაემატება A1 -2 და A1 -3 სასწავლო კურსი, რაც ქართული ენის კიდევ უფრო რთულ და დახვეწილ დონეს გულისხმობს.
,,ლიბერთი აგრძელებს განათლების ხელშეწყობას. ამ პროექტზე უკვე ექვსი თვეა ვმუშაობთ და დღეს მოხარული ვართ, რომ Lingwing-თან პარტნიორობით შევძელით კიდევ უფრო ახლოს მივიდეთ ემიგრაციაში მცხოვრები ქართველების საჭიროებებთან და სწორედ მათთვის და მათი შვილებისთვის შევქმენით ქართული ენის შემსწავლელი კურსი. ჩვენი კურსის დახმარებით ისინი ისწავლიან ან განიმტკიცებენ მშობლიური ენის ცოდნას - უსასყიდლოდ, მარტივად და დამოუკიდებლად, ონლაინ ან მობილური აპლიკაციით. გარდა ამისა, მოხარული ვართ და გვეამაყება რომ ინგლისური და უკრაინული ენების მცოდნე ადამიანები შეძლებენ მარტივად შეისწავლონ საბაზისო ქართული. " - თამარ ზაქარიაძე, ლიბერთის კორპორაციული პასუხისმგებლობის მიმართულების ხელმძღვანელი.
,,Lingwing წარმოადგენს წამყვან ონლაინ პლატფორმას, რომელიც ტექნოლოგიური პროდუქტია და იყენებს ინოვაციური სწავლის მეთოდს. ჩვენი ბრენდის მთავარი ამოცანაა ყველაზე მარტივად, სახალისოდ და ხელმისაწვდომად ასწავლოს ენა მომხმარებელს.   დღეისთვის, ჩვენს სერვისს.საქართველოში 280 000 ადამიანზე მეტი იყენებს. ამჟამად ქვეყანაში, ბოლო სტატისტიკური მონაცემებით, 25406 უკრაინელი დევნილია და საზოგადოებაში მათი ინტეგრირებისთვის და დასაქმებისთვის მნიშვნელოვანია ქართული ენის ელემენტარული ცოდნა.  ლიბერთის და  Lingwing-ის თანამშრომლობა  მკაფიოდ გამოხატავს ჩვენს ეროვნულ ინტერესს ქართული ენის პოპულარიზაციისა და გავრცელებისთვის. ორმაგად სასიამოვნოა რომ ქართულ ენას შეისწავლის ის მომავალი თაობა, რომელიც ემიგრაციაში იზრდება.’’ - ვატო ველიაშვილი,  ლინგვინგის დამფუძნებელი.
დეტალურად იხ: https://bit.ly/43hb2VH
ლიბერთის შესახებ
ლიბერთი ქვეყნის ერთ-ერთი უმსხვილესი კომერციული ბანკია, რომელიც 1,7 მილიონზე მეტ ფიზიკურ პირს და 50 000-ზე მეტ მცირე და საშუალო ბიზნესს ემსახურებაბანკის აქტივები 3 მლრდ ლარს შეადგენს და დასაქმებულია 4500-ზე მეტი თანამშრომელი. ლიბერთი ქვეყნის მასშტაბით წარმოდგენილია ყველაზე ფართო ქსელით - 360-ზე მეტი მომსახურების ცენტრით, 632 ბანკომატით, თვითმომსახურების და POS ტერმინალებით საქართველოს ყველა რეგიონსა და მუნიციპალიტეტში. განვითარებული ინფრასტრუქტურის გარდა, როგორც ფიზიკური, ასევე იურიდიული პირებისთვის ხელმისაწვდომია თანამედროვე ციფრული სერვისები და დისტანციური მომსახურება
ონლაინ პლატფორმა  Lingwing-ის შესახებ:
Lingwing წარმოადგენს წამყვან ონლაინ პლათფორმას, რომელიც თავისთავად ტექნოლოგიური პროდუქტია და რომელიც ინოვაციური სწავლის მეთოდს იყენებს.
Lingwing-ის მთავარი ამოცანაა ყველაზე მარტივად, სახალისოდ და ხელმისაწვდომად ასწავლოს ენა მომხმარებელს.  დღეისთვის, ჩვენს სერვისს.საქართველოში 280 000 ადამიანზე მეტი იყენებს

With the support of Liberty, the online platform Lingwing - announces the Georgian language learning course
On May 22, a memorandum of cooperation was signed between Liberty and Lingwing, a leading online platform for learning foreign languages.
Within the framework of the memorandum, with the support of Liberty, Lingwing created a basic course for learning the Georgian language. On the platform, learning the Georgian language from English and Ukrainian languages will be possible.
The goal of this project is to help Georgian immigrants and their family members learn the Georgian language easily.
The study course provides for studying the Georgian language for Ukrainians living in Georgia.
Anyone who wishes will have the opportunity to learn the Georgian language at no cost until the end of the year. From June, the A1-2 and A1-3 study courses will be added to the mentioned platform, which implies an even more complex and sophisticated level of the Georgian language.
"Liberty continues to promote education. We have been working on this project for six months now and today we are glad that in partnership with Lingwing we were able to get even closer to the needs of Georgians living in emigration and we created a Georgian language course for them and their children. With the help of our course, they will learn or strengthen their knowledge of the native language - free of charge, easily and independently, online or with a mobile application. In addition, we are happy and proud that people who know English and Ukrainian languages will be able to easily learn basic Georgian. " - Tamar Zakariadze, Head of Liberty's Corporate Responsibility Department.
"Lingwing is a leading online platform that is a technological product and uses an innovative learning method. The main task of our brand is to teach the language to the user in the most simple, fun, and accessible way. Today, our service is used by more than 280,000 people in Georgia. Currently, according to the latest statistical data, 25,406 Ukrainians are displaced in the country, and elementary knowledge of the Georgian language is important for their integration and employment in society. The cooperation between Liberty and Lingwing clearly expresses our national interest in promoting and spreading the Georgian language. It is doubly pleasant that the future generation, which grows up in emigration, will learn the Georgian language.'' - Vato Veliashvili, Founder of Lingwing.
For details, see: https://bit.ly/43hb2VH
Regarding Liberty
Liberty is one of the largest commercial banks in the country, serving more than 1.7 million individuals and more than 50,000 small and medium businesses. The bank's assets amount to 3 billion GEL and more than 4500 employees are employed. Liberty is represented throughout the country with the widest network - more than 360 service centers, 632 ATMs, and self-service and POS terminals in all regions and municipalities of Georgia. In addition to the developed infrastructure, modern digital services, and remote services are available for both individuals and legal entities.
Regarding Lingwing online platform:
Lingwing is a leading online platform that is a technology product in itself and uses an innovative learning method.
The main task of Lingwing is to teach the language to the user in the most simple, fun and accessible way. Today, our service is used by more than 280,000 people in Georgia.