ლიბერთის ციფრულმა ბანკმა პირველი საერთაშორისო აღიარება მოიპოვა – ავტორიტეტულმა ფინანსურმა გამოცემამ Global Finance-მა 2025 წლის World’s Best Digital Bank Awards-ის ფარგლებში ბანკს შვიდი პრესტიჟული ჯილდო მიანიჭა.
ლიბერთიმ გამარჯვება მოიპოვა შემდეგ ნომინაციებში:
„ჩვენთვის უდიდესი პატივია Global Finance-ის მიერ მიღებული ასეთი მნიშვნელოვანი აღიარება. წელს პირველად წარვადგინეთ ჩვენი ციფრული სერვისები და პირველივე მონაწილეობისას მოვიპოვეთ შვიდი ჯილდო. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ისიც, რომ ლიბერთის მობაილ ბანკი მთლიანად ჩვენი შიდა ციფრული გუნდის მიერ არის შექმნილი – ეს გამარჯვება მათი ყოველდღიური შრომისა და პროფესიონალიზმის შედეგია და ამასთან ერთად, მომხმარებლების ნდობისა და მხარდაჭერის პირდაპირი დადასტურებაა.
საერთაშორისო წარმატება კიდევ უფრო გვამხნევებს, რომ გავაგრძელოთ ბანკის უნივერსალიზაციისა და ციფრული ტრანსფორმაციის პროცესი და შევქმნათ ისეთი საბანკო გამოცდილება, რომელიც მაქსიმალურად პასუხობს როგორც კორპორატიული, ასევე საცალო მომხმარებლის ყოველდღიურ საჭიროებებს“ – განაცხადა ლიბერთის ციფრული ბანკინგის მიმართულების ხელმძღვანელმა ელენე ჩუბინიძემ.
Global Finance 1987 წელს დაარსდა და დღეს 160 ქვეყანაში ოპერირებს. გამოცემას 193 ქვეყანაში 50,000-ზე მეტი მკითხველი ჰყავს და ფინანსურ სამყაროში სანდოობისა და ხარისხის სტანდარტად არის აღიარებული. ყოველწლიურად Global Finance გამოარჩევს საუკეთესო ბანკებსა და ფინანსურ ინსტიტუტებს და მათ გამორჩეული შედეგებისთვის აჯილდოებს.
ლიბერთის ციფრული ბანკის მიერ Global Finance-ის პრესტიჟული ჯილდოების მოპოვება ისტორიული აღიარებაა, რომელიც კიდევ უფრო აძლიერებს ბანკის მიზანს – შექმნას ციფრული ბანკინგის ახალი სტანდარტი საქართველოში და უზრუნველყოს მომხმარებლისთვის საუკეთესო ფინანსური გამოცდილება ნებისმიერ არხში.

Liberty Digital Bank has received its first international recognition - the renowned financial publication Global Finance granted the bank seven prestigious awards within the framework of the World’s Best Digital Bank Awards 2025.
Liberty won in the following categories:
“It is a great honor for us to receive such important recognition from Global Finance. This year, for the very first time, we presented our digital services and managed to win seven awards at our debut participation. Equally important is the fact that Liberty’s mobile bank has been developed entirely by our internal digital team - this victory is the result of their continuous dedication and professionalism, as well as a direct confirmation of our customers’ trust and support.
International success further encourages us to continue the process of universalization and digital transformation of the bank and to create a banking experience that fully meets the daily needs of both corporate and retail customers,” – said Elene Chubinidze, Head of Digital Banking at Liberty.
Global Finance was founded in 1987 and today operates in 160 countries. The publication has more than 50,000 readers across 193 countries and is recognized as a standard of reliability and quality in the financial world. Every year, Global Finance selects the best banks and financial institutions worldwide and honors them for outstanding results.
Winning these prestigious Global Finance awards is a historic recognition for Liberty Digital Bank, further strengthening the bank’s mission – to set a new standard in digital banking in Georgia and to provide customers with the best possible financial experience across all channels.