ლიბერთისა და ნიუ ჰოსპიტალსის სოციალური პროგრამის მეორე ეტაპი იწყება
ლიბერთისა და ნიუ ჰოსპიტალსის ერთობლივი პროგრამა კიდევ უფრო მასშტაბური ხდება და ამიერიდან, ლიბერთის სოციალური ბარათის მფლობელები, სპეციალურად მათთვის შემუშავებული პირობებით უკვე მთელი ქვეყნის მასშტაბით ისარგებლებენ.
2018 წელს დაწყებული ურთიერთთანამშრომლობიდან დღემდე, სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის ფარგლებში, მხოლოდ თბილისის მასშტაბით ლიბერთის სოციალური ბარათის 11 250-მა მფლობელმა ისარგებლა. ლიბერთის 90-მდე ფილიალში, კატარაქტისა და გლაუკომის უფასო სკრინინგის შემდგომ, დამატებითი უფასო კვლევა „ნიუ ჰოსპიტალსში“ 3157 პაციენტს ჩაუტარდა. წარმატებით განხორციელდა ოფთალმოლოგიური ოპერაციები და სხვადასხვა კვლევები კარდიოლოგიური, ტრავმატოლოგიური და ინსულტის პრევენციის მიმართულებით.
14 მაისიდან, რეგიონში მცხოვრები სოციალური ბარათის მფლობელები, ,,ნიუ ჰოსპიტალსში" თვალის, გულის დაავადებების, შინაგანი ორგანოების და სახსრების, ასევე სხვა სახის გამოკვლევების ჩატარებას უფასოდ ან დიდი ფასდაკლებით შეძლებენ.
„ სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის ფარგლებში, თბილისში წარმატებით განხორციელებულმა პროექტებმა გადაგვაწყვეტინა გავაფართოვოთ და უფრო მასშტაბური გავხადოთ სპეციალურად შემუშავებული უპრეცენდენტო პროგრამა. დღეიდან, ქვეყნის მთელს ტერიტორიაზე, მათ შორის ყველაზე მიუვალ ადგილებში მცხოვრები პირები შეძლებენ სამედიცინო სერვისების მიღებას. ნიუ ჰოსპიტალსთან თანამშრომლობით ჩვენ საშუალება მოგვეცა, ვიზრუნოთ როგორც პენსიონერებზე, ასევე სოციალური ბარათების სხვა მფლობელებზე. ისინი მუდმივ ზრუნვას საჭიროებენ'' - განაცხადა „ლიბერთი“-ს გენერალური დირექტორის მოადგილემ, ლევან თხელიძემ.
„ნიუ ჰოსპიტალსი მზად არის განახლებული, უფრო მასშტაბური სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტის გასამართად. 127 წლიანი გამოცდილების მქონე ოფთალმოლოგიის ეროვნული ცენტრი მთელი საქართველოს მასშტაბით, ყველაზე მიუვალ ადგილებშიც ჩაატარებს ოფთალმოლოგიური დაავადებების სკრინინგს მათთვის, ვისთვისაც ეს სამედიცინო სერვისები აქამდე ხელმიუწვდომელი იყო.“ - განაცხადა „ნიუ ჰოსპიტალსის“ დირექტორმა, გიორგი რამიშვილმა.
ლიბერთის ფილიალებსა და სერვის ცენტრებში ოფთალმოლოგიური დაავადებების უფასო სკრინინგის გრაფიკი 2019 წლის მაისსა და ივნისში:

The second phase of the Liberty and New Hospitals social program begins
The joint program of Liberty and New Hospitals is becoming even more large-scale, and from now on, Liberty Social Card holders will be able to enjoy the conditions specially designed for them throughout the country.
From the cooperation started in 2018 until today, within the framework of the social responsibility program, 11,250 Liberty Social Card holders in Tbilisi alone have benefited. After free screening for cataracts and glaucoma at up to 90 Liberty branches, an additional free examination was conducted to 3157 patients at New Hospitals. Ophthalmic surgeries and various studies in cardiology, traumatology and stroke prevention have been successfully performed.
From May 14, social card holders living in the region will be able to undergo eye, heart disease, internal organs and joints, as well as other examinations at New Hospitals for free or at a great discount.
"Within the framework of the social responsibility program, the projects successfully implemented in Tbilisi have made us to decide to expand and make a specially developed unprecedented program on a larger scale. From today, people living all over the country, including the most inaccessible areas, will be able to receive medical services. In partnership with New Hospitals, we have been able to care for both retirees and other social card holders. They need constant care '' - said the Deputy Director-General of Liberty, Levan Tkhelidze.
"New Hospitals is ready to launch an updated, larger-scale social responsibility project. The National Center of Ophthalmology, with 127 years of experience, will conduct ophthalmic disease screening in the most inaccessible places throughout Georgia for those for whom these medical services were previously unavailable." - Said Giorgi Ramishvili, director of New Hospitals.
Schedule of free ophthalmic disease screening in Liberty branches and service centers in May and June 2019: