20.05.20, თბილისი - დღეიდან, სასოფლო-სამეურნეო მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, 200 000-ზე მეტი ფერმერი ლიბერთის ,,აგრო ბარათს“ მიიღებს და მთელი ქვეყნის მასშტაბით ახალი პროგრამით ისარგებლებს.
20 მაისიდან, ლიბერთი ბანკის აქტიური ანგარიშის მქონე ბენეფიციარებისათვის ეტაპობრივად იწყება „სამეურნეო დანიშნულების მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების“ პროგრამით გათვალისწინებული ქულების დარიცხვა და ლიბერთის მიერ "აგრო ბარათების" დამზადებისა და დარიგების პროცესი.
37 მილიონიანი ბიუჯეტის მქონე პროგრამით გათვალისწინებულ სუბსიდიას მიიღებს ყველა ის ფიზიკური და იურიდიული პირი, ვისაც საკუთრებაში ან თანასაკუთრებაში აქვს საჯარო რეესტრში რეგისტრირებული სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების 0.25ჰა-დან 10 ჰა-ს ჩათვლით მიწის ნაკვეთი. პროგრამის თანახმად, ფერმერებს, სუბსიდიის თანხის შესაბამისი ქულები (1 ქულა = 1 ლარს) დაერიცხებათ ლიბერთი ბანკის ,,აგრო ბარათებზე“ 0.25 ჰექტარზე - 50 ქულა,1 ჰექტარზე - 200 ქულა, 10 ჰექტარზე - 2 000 ქულა.
ბარათის ასაღებად ფერმერმა უნდა მიმართოს ლიბერთი ბანკს. სუბსიდიის მოცულობისა და ბარათის მიღების თარიღის შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ვებგვერდზე myliberty.ge. დარიცხული სუბსიდიის შესაბამისი ქულების გახარჯვა შესაძლებელია ,,აგრო ბარათის“ პოსტერმინალზე გატარებით, ლიცენზირებულ სასოფლო-სამეურნეო საქონლის სპეციალიზირებულ მაღაზიებსა და შპს სოფლის მეურნეობის ლოგისტიკისა და სერვისების კომპანიაში. დაურეგისტრირებელი მიწის ნაკვეთის მფლობელებს 2020 წლის 31 დეკემბრამდე, შესაძლებლობა აქვთ მოახდინონ მიწის ნაკვეთის პირველადი რეგისტრაცია, რის შემდგომაც ისინი შეძლებენ პროგრამაში მონაწილეობას.
პროგრამის განხორციელება დაიწყება 2020 წლის 20 მაისიდან. ფიზიკური პირები რომელთაც, თანასაკუთრებაში გააჩნიათ მიწის ნაკვეთები, "აგრო ბარათებზე" ქულები დაერიცხებათ ეტაპობრივად 1 ივნისიდან და დარიცხული ქულების გამოყენება შესაძლებელი იქნება 2021 წლის 20 მაისის ჩათვლით.
"მოხარული ვართ, რომ დღეს მოგვეცა საშუალება ჩვენს მომხმარებელს შევთავაზოთ ახალი პროდუქტი - "აგრო ბარათები", რომელზეც მათ დაერიცხებათ „სამეურნეო დანიშნულების მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების“ სახელმწიფო პროგრამით გათვალისწინებული სუბსიდია. ლიბერთის გააჩნია ყველაზე ფართო ქსელი და ყველაზე ახლოს არის ფერმერებთან. ეს პროგრამა ეხმარება ფერმერებს, ქვეყანაში ახალი კორონავირუსის პანდემიით გამოწვეული კრიზისის დაძლევის მიზნით. მათი უსაფრთხოდ მომსახურებისთვის, ჩვენ შევქმენით სპეციალური პლატფორმა myliberty.ge, სადაც შესაძლებელი იქნება ამ პროგრამით გათვალისწინებული ინფორმაციის მიღება." - განაცხადა ლიბერთი ბანკის მცირე და საშუალო ბიზნესის მიმართულების დირექტორის მოადგილემ, ირაკლი აბაშიძემ

20.05.20, Tbilisi - From today, more than 200,000 farmers will receive the Liberty "Agro Card" under the state program to stimulate agricultural landowners and will benefit from the new program throughout the country.
From May 20, for the beneficiaries with an active Liberty Bank account accruing the points provided by the "Agricultural Landowners Stimulation" program and the process of making and distributing "agro cards" by Liberty will gradually start.
The subsidy provided by the program with a budget of 37 million will be given to all individuals and legal entities who own or co-own agricultural land registered in the Public Registry, from 0.25 ha to 10 ha, inclusive.
According to the program, farmers will receive the corresponding points of the subsidy amount (1 point = 1 GEL) on Liberty Bank "Agro Cards" for 0.25 hectares - 50 points, for 1 hectare - 200 points, for 10 hectares - 2,000 points.
To get the card, the farmer must apply to Liberty Bank. Information on the amount of the subsidy and the date of receipt of the card is available on the website: myliberty.ge. Relevant points of the accrued subsidy can be spent by paying on the post-terminal with the "Agro Card" in licensed specialized shops of agricultural goods and in the Company of Agricultural Logistics and Services Ltd. Unregistered land owners have time until December 31, 2020, to carry out the initial registration of the land, after which they will be able to participate in the program.
The implementation of the program will start on May 20, 2020. Individuals who own land plots will be credited with points to their "Agro Cards" in stages from June 1, and accrued points will be available until May 20, 2021.
“We are glad that today we had the opportunity to offer our customers a new product - "Agro Cards", on which they will receive a subsidy under the state program of "Stimulation of Agricultural Landowners. Liberty has the widest network and is the closest to farmers. This program helps farmers to overcome the crisis caused by the new coronavirus pandemic in the country. For servicing them safely, we have created a special platform: myliberty.ge, where it will be possible to get the information provided by this program, "- said the Deputy Director of the Direction of Small and Medium Business of Liberty Bank, Irakli Abashidze.