სამეთვალყურეო საბჭოსთან ერთობლივი შეთანხმების საფუძველზე, 2022 წლის 1 მაისიდან ვასილ ხოდელი დატოვებს გენერალური დირექტორის პოზიციას და მას დაიკავებს ბექა გოგიჩაიშვილი. სამეთვალყურეო საბჭო განაგრძობს ბანკის მხარდაჭერას და აქტიური მონაწილეობის მიღებას სტრატეგიული გადაწყვეტილებების პროცესში.
სს ‘ლიბერთი ბანკის’ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ, მურთაზ კიკორიამ განაცხადა:
”ლიბერთი ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს სახელით, მინდა გულწრფელად დიდი მადლობა გადავუხადო ვასილ ხოდელს გაწეული სამუშაოსთვის და მისი წვლილისთვის ბანკის წამყვან, უნივერსალურ საფინანსო ინსტიტუტად ჩამოყალიბებაში.
ვასილ ხოდელის მმართველობის განმავლობაში, რომელსაც პანდემიის ძალიან რთული პერიოდი დაემთხვა, განხორციელდა არაერთი მნიშვნელოვანი ცვლილება. 2019 წლიდან დღემდე შესრულდა მრავალი ამოცანა, რომელიც ბანკმა დაისახა მიზნად: ბანკის გრძელვადიანი სტრატეგიის შემუშავება, მენეჯმენტის გუნდის ფორმირება, საკრედიტო პორტფელისა და ზოგადად ბიზნესის დივერსიფიკაცია. ლიბერთის მენეჯმენტის გუნდს სრულ ნდობას ვუცხადებთ დასახული სტრატეგიის აღსრულების პროცესში, ვასილ ხოდელს კი ვუსურვებთ წარმატებას.
ბექა გოგიჩაიშვილს აქვს 10 წლიანი გამოცდილება ფინანსური ანალიტიკისა და ინვესტორებთან ურთიერთობის მენეჯმენტის მიმართულებით. ბექა ‘Hunnewell Partners Georgia’-ს 2017 წელს ინვესტიციების მენეჯერის პოზიციაზე შეუერთდა და მას შემდეგ, აქტიურად იყო ჩართული ლიბერთი ბანკის მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებში. 2020 წლიდან კი იკავებდა ‘ლიბერთი ბანკის’ სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის პოზიციას. მტკიცედ მჯერა, რომ მისი პროფესიული და პიროვნული თვისებები, ასევე ლიბერთის მმართველ გუნდთან თანამშრომლობის გამოცდილება სასიკეთოდ წაადგება ბანკს. წარმატებას ვუსურვებ ბექას და ლიბერთის მომავალი მიზნების მიღწევაში.’
ლიბერთი ბანკი ქვეყნის ერთ-ერთი უმსხვილესი კომერციული ბანკია, რომელიც 1,7 მილიონზე მეტ ფიზიკურ პირსა და 50 000-ზე მეტ მცირე და საშუალო ბიზნესს ემსახურება. ბანკის აქტივები 3 მლრდ ლარს შეადგენს და დასაქმებულია 4500-ზე მეტი თანამშრომელი. ლიბერთი ქვეყნის მასშტაბით წარმოდგენილია ყველაზე ფართო ქსელით - 360-ზე მეტი მომსახურების ცენტრით, 632 ბანკომატით, თვითმომსახურების და POS ტერმინალებით საქართველოს ყველა რეგიონსა და მუნიციპალიტეტში. განვითარებული ინფრასტრუქტურის გარდა, როგორც ფიზიკური, ასევე იურიდიული პირებისთვის ხელმისაწვდომია თანამედროვე ციფრული სერვისები და დისტანციური მომსახურება. დამატებითი ინფორმაციისთვის: PR@lb.ge, www.libertybank.ge

Changes are planned in the management of JSC Liberty Bank
Following a joint agreement with the Supervisory Board, Vasil Khodeli will step down as a CEO on May 1, 2022, and be replaced by Beka Gogichaishvili. The Supervisory Board continues to support the Bank and participates actively in the strategic decision-making process.
Murtaz Kikoria, the Chairman of the Supervisory Board of JSC Liberty Bank, stated:
"On behalf of the Liberty Bank Supervisory Board, I would like to express my gratitude to Vasil Khodeli for his works and contributions to the Bank's development as a leading, universal financial institution.
During Vasil Khodeli's leadership, many significant changes occurred, coinciding with a particularly hard time of the pandemic. From January 2019 until the present, the Bank has completed many of the goals it had set out, including developing the bank's long-term strategy, forming a management team, and diversifying its loan portfolio and operations in general. We have complete faith in Liberty's management team to carry out the established strategy, and we wish success to Vasil Khodeli.
Beka Gogichaishvili has 10 years of experience in financial analysis and investor relations management. Beka joined Hunnewell Partners Georgia as an investment manager in 2017 and has since been actively involved in important decisions of the Liberty Bank. From 2020 he was a member of Liberty Bank's Supervisory Board. I am confident that his professional and personal qualities, as well as his experience working with Liberty's management team, will benefit the bank. I wish Beka and Liberty the best of luck in achieving their future goals.”
JSC Liberty Bank is one of Georgia's largest commercial banks, serving over 1.7 million individuals and 50 000 small and medium-sized businesses. The bank has GEL 3 billion in assets and employs over 4500 people. Liberty has the most extensive network in Georgia, with over 360 service centers and 632 ATMs, self-service, and POS terminals in all regions and municipalities. In addition to the developed infrastructure, modern digital services and remote services are available to both individuals and legal entities. For more information, contact PR@lb.ge or visit www.libertybank.ge.