ლიბერთი, გაეროს ‘გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის’ (Global Compact Network Georgia) წევრი გახდა და დღეიდან, თავის საქმიანობაში, გაეროს გლობალური შეთანხმების ათ პრინციპსა და გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნებს გაითვალისწინებს.
„განათლების ხელშეწყობა, ინკლუზიური ბიზნეს გარემოს შექმნა საქართველოში და ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება ახალი ლიბერთის კორპორაციული მდგრადობის სტრატეგიის მნიშვნელოვანი მიმართულებებია. მოხარულები ვართ, რომ ვუერთდებით გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელს. აღნიშნული თანამშრომლობა, სრულ თანხვედრაშია ლიბერთის მიზნებთან - იყოს პასუხისმგებლიანი ბიზნესი, საკუთარი წვლილი შეიტანოს გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში და ხელი შეუწყოს ადამიანების ცხოვრების გაუმჯობესებას“ - თამარ ზაქარიაძე, ლიბერთის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მიმართულების ხელმძღვანელი.
,,მოხარული ვარ, რომ ლიბერთი ბანკი შემოუერთდა ჩვენს პლატფორმას და საერთაშორისო სტანდარტის, გაეროს გლობალური შეთანხმების 10 პრინციპის ხელმომწერი გახდა. ეს გააძლიერებს არა მხოლოდ ლიბერთი ბანკში მდგრად მიდგომებს, არამედ იქნება მაგალითი და ხელს შეუწყობს პასუხისმგებლიანი ქცევის პოპულარიზაციას კომპანიის პარტნიორებსა და კონტრაქტორებშიც.“- სალომე ზურაბიშვილი, გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელი დირექტორი.
გაეროს გლობალური შეთანხმება არის მსოფლიოში ყველაზე მსხვილი კორპორაციული მდგრადობის ინიციატივა, რომელიც აერთიანებს 20 000 - ზე მეტ მონაწილეს 161 ქვეყნიდან. ორგანიზაციის ხედვა არის, ხალხისთვის, საზოგადოებისა და ბაზრისთვის მდგრადი და ინკლუზიური გლობალური ეკონომიკის შექმნა. გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელი 2016 წელს დაარსდა და 140-მდე წევრს აერთიანებს. ქსელის მისიაა საქართველოში გაეროს გლობალური შეთანხმების ათი პრინციპის შესრულების მხარდაჭერა და გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში წვლილის შეტანა.

Liberty became a member of the UN Global Compact Network Georgia and from today, in its activities, it will consider the ten principles of the UN Global Compact and the UN Sustainable Development Goals.
"Promoting education, creating an inclusive business environment in Georgia and economic empowerment of women are important directions of New corporate sustainability strategy of Liberty. We are glad to join the UN Global Compact Georgia Network. This cooperation is fully in line with the goals of Liberty - to be a responsible business, to contribute to the implementation of the United Nations Sustainable Development Goals, and to help improve people's lives." - Tamar Zakariadze, Head of the Corporate Social Responsibility Department of Liberty.
"I am glad that Liberty Bank joined our platform and became a signatory of the international standard, the 10 Principles of the UN Global Compact. This will not only strengthen sustainable approaches at Liberty Bank but also serve as an example and promote responsible behavior among the partners and contractors of the company." - Salome Zurabishvili, Executive Director of the UN Global Compact Georgia Network.
The UN Global Compact is the largest corporate sustainability initiative in the world, bringing together more than 20,000 participants from 161 countries. The vision of the organization is to create a sustainable and inclusive global economy for people, society, and markets. The Global Compact Georgian Network was established in 2016 and includes about 140 members. The mission of the network is to support the implementation of the ten principles of the UN Global Compact in Georgia and to contribute to the implementation of the UN Sustainable Development Goals.