ათასწლეულის ინოვაციის კონკურსის ოფიციალური სტრატეგიული პარტნიორი ლიბერთი ბანკი გახდა.
ლიბერთის ახალი სტრატეგიის და კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტი განათლების მხარდაჭერაა.
ათასწლეულის ინოვაციის კონკურსი, რომელსაც ათასწლეულის ფონდი ახორციელებს, ეროვნული სამეცნიერო კონკურსია საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების 13 – 18 წლის მოსწავლეებისთვის. კონკურსი, რომელიც წელს მერვედ ჩატარდება, ლიბერთის პარტნიორობით და აშშ საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება. იგი მიზნად ისახავს უფროსკლასელებში ინოვაციებისა და ახალი ტექნოლოგიების შექმნის წახალისებას.
კონკურსში პირველ ადგილზე გასული გუნდი გაემგზავრება NASA-ში, აშშ-ში. მეორე და მესამე ადგილზე გასული გუნდები, ასევე გაემგზავრებიან და მონაწილეობას მიიღებენ საერთაშორისო სამეცნიერო ბანაკებში და/ან დაჯილდოვდებიან სხვადასხვა პრიზებით.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მოსწავლეებს, რომლებიც დაბადებულნი არიან 2005 წლის 2 აპრილიდან - 2009 წლის 1 აპრილის პერიოდში და წარმოადგენენ მათ მიერ შექმნილ პროექტებს ისეთი მიმართულებებში როგორიცაა: კოსმოსი და ავიაცია; რობოტექნიკა; გამოყენებითი ტექნოლოგიები და აპლიკაციები, გარემოს დაცვა, ჯანდაცვა და კვება. კონკურსანტების პროექტებს შეაფასებს დამოუკიდებელი ჟიური.
კონკურსი რამდენიმე ეტაპისგან შედგება. შევსებული განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა: 2022 წლის 25 მარტი. კონკურსის პირობები და განაცხადის ფორმა შეგიძლიათ იხილოთ ვებგვერდზე: www.millennium.org.ge.

Liberty has become the partner of the Millennium Innovation Awards
One of the top priorities of Liberty's new strategy and corporate social responsibility is to support education.
The Millennium Innovation Competition Awards, implemented by the Millennium Foundation, is a national scientific competition for pupils aged 13-18 of Georgian public and private schools. The competition, which will be held for the eighth time this year, is being held in partnership with Liberty and financial support of the US Embassy. It aims to encourage high school students to innovate and create new technologies.
The first-place holder team in the competition will travel to NASA, USA. The second and third place holder teams will also travel and participate in international science camps and / or be awarded various prizes.
The competition is open to pupils born between April 2, 2005 and April 1, 2009. They should submit projects in areas such as Space and aviation; Robotics; Applied technologies and applications, Environment, Health and nutrition. Contestants' projects will be evaluated by the independent jury.
The competition consists of several stages. The deadline for applications is March 25, 2022. The conditions of the competition and the application form can be found on the website: www.millennium.org.ge.